Netflix, kablo TV’den daha fazla abone alıyor

Netflix günümüzde Amerikan medya pazarı için bir dayanak noktası haline geldi.

Resmi verilere göre, 2017 yılının ilk çeyreğinden itibaren ABD’de dev kablo TV ağları 48.61 milyon müşterisinin olduğunu ve Netflix’in ise 50.85 milyondan fazla abone sayısının olduğunu göstermektedir. Ancak bu rakamlara uydu ağları dâhil değil. Yine de 5 yıl önce kullanıcıların yarısı kadar olan bu tür hizmetler için hala önemli bir kilometre taşı.

Ayrıca, internet sadece TV abonelikleri için küçük bir tol oynamaktadır. Leichteman, 1.36 milyon Sling TV abonesi ve 375.000 DirecTV Now üyesi olduğunu düşünüyor.

Netflix günümüzde Amerikan medya pazarı için bir dayanak noktası haline geldi.

Bu kayma kısmen Netflix’in orijinal içeriklere daha fazla güvenmesinden dolayı ortaya çıkıyor. Kemikleşmiş şirketlerle rekabet edebilecek kadar kaliteli içeriği var. Bununla birlikte geleneksel TV’nin de popülerliğini kaybetmesinden dolayı bir miktar yükseliyor. Geleneksel TV’ler yılın ilk çeyreğinde, bir önceki yıl 120.00’e karşı 760.000 abone kaybetti. Leichtman, kablolu TV kayıplarının birleşimi ve ekonomik izleyicilere yönelik pazarlamanın azaltılmasından dolayı olduğuna inanıyor. Kablo TV devleri çok büyük sıkıntılar içinde değil fakat internet TV’leri en yağlı müşterilere odaklanmış durumda.

OKU ►  Amazon, gizli kablosuz testler yapmak için FCC’ye başvurdu

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox