Netflix ‘MST3k’in 20 klasik bölümünü yayınlayacak

Bölümlerin arasında kült klasik ‘Manos’ da var

Mystery Science Theater 3000’in yeni sezonu önümüzdeki Nisan ayının 14’ünde Netflix ekranlarından izleyiciyle buluşacak. Bundan hemen önce ise serinin klasik bölümlerinden 20 tanesi internet yayıncısının kütüphanesine eklenecek. Kült klasiklerin arasına giren serinin belki de en popüler bölümü olan Manos: The Hands of Fate ile birlikte Time Chasers ve Space Mutiny’de yayınlanacak olan bölümler arasında.

Bu Netflix için bir ilk değil. İnternet üzerinden yayın yapan servis daha önce de yeniden çektiği dizilerin klasik bölümlerini yayınlamıştı. Bunların en iyi örneklerinden birisi ise Gilmore Girls dizisi. Yıllar sonra tekrar çekilen dizinin eski bölümleri yeni sezonun yayınlanacağı tarihten kısa süre önce Netflix’in kütüphanesine eklenmişti.

Telif hakları yasalarının karışıklığından ötürü özellikle daha az bilindik yapımları kendi ülkelerinin dışında bulabilmek ve izlemek zor bir işlem olabiliyor. Netflix uluslararası platformda MST3k’in bölümlerini yayınlayarak diziyi seven herkesin tekrar izleyebilmesine de olanak sağlamış oldu.

OKU ►  İnternet yayıncısı 'Netflix' tam teşekküllü bir film şirketi olmak istiyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox