‘Neuron’ ile çocuklar Lego gibi robot yapabilecek

Date:

Ses sensörü, kamera ve hareketli kol gibi modüllere sahip oyuncakla robot üretmek çok eğlenceli

Çocuklar için robot üreten ve kendin yap hoverkraft ve drone parçaları geliştirmesiyle bilinen Makeblocks şimdi de çocukların robot yapabilmesini amaçlayan oyuncak/alet Neuron’u piyasaya sürdü.

Neuron, 30 farklı bloğu sayesinde birbirinden farklı robotlar yapabilmeyi sağlayan bir nevi oyuncak. Yani Lego’nun robotlu versiyonu. Çocuklar bu parçaları birbirine ekleyip çıkararak farklı fonksiyonlarda robotlar yapabilecek. Bunlara örnek; çocuğunuz tamamen kendi eliyle internet üzerinden kedinizi beslemeye yarayan bir robot yapabilecek.

Neuron’un bir diğer özelliği ise sadece kendi parçalarıyla kullanmak zorunda olmayışınız. İsterseniz Lego ve benzeri tarzdaki inşaat oyuncaklarıyla da uyumlu olarak kullanabiliyorsunuz. Hatta yaptığınız robotların yazılım desteğini Microsoft Cognitive Services AI platformundan alabiliyorsunuz.

Şuanda altı farklı seti mevcut. Bunlar: Explorer, Explorer Pro, Light Wizard, Science Lab, Smart Life ve All-in-One. Her bir sette ışık sensörü, ayarlanabilir kollar ve çocuğunuzun ilgili alanına göre seçebileceğiniz farklı özellikli bloklar bulunuyor. Bunların arasında WiFi, ses sensörlü ve kamera gibi bloklar mevcut.

[irp posts=”7177″ name=”Araştırmacılar balık yakalayabilen “Hidrojel” robotu geliştirdi”]

Blokları kullanarak bir robot inşa ettiğiniz taktirde Makeblok’un mBlock uygulamasıyla yaptığınız teknolojiyi, yazılım bilgisi istemeden programlayabiliyorsunuz. Firma ayrıca düzenli olarak getirecekleri güncellemelerle yapabileceğiniz robotların çeşitliliğini de artıracaklarını ifade etti.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...