‘Google Asistant’ ile kişi bilgilerinizi artık kolayca paylaşabilirsiniz

Date:

‘Allo’ sohbet ile randevularınızı, kontaklarınızı ve birçok kişisel bilgiyi paylaşabilirsiniz

“Google Allo” şimdilik sıradan Android kullanıcılarının Google’ın akıllı asistanı “Google Assistant’ın” tadına bakabileceği yegane yer. Çünkü Google yapay zekasını sadece kendi telefonu Pixel’e saklıyor.

Allo şu anda aynı anda birden fazla kişiyi aramaya, internette arama yapmaya, size hatırlatma yapmaya ve ara sıra da espri yapmaya yarıyordu. Ama Google’ın Allo’ya yeni getirdiği çok faydalı bir özellikle artık randevularınızı, kontaklarınızı ve buna benzer birçok kişisel bilgiliyi kolaylıkla paylaşabileceksiniz.

Bu özelliği kullanmak için sadece “@google” yazmanız ve asistana tıklamanız yeterli. Burdan sonra isterseniz takviminizden randevulara bakabilecek, isterseniz uçak bileti ayırtabileceksiniz. Allo size istediğiniz bilgiyi bulacak. Buradan sonra “paylaş” seçeneği ile Allo’nun sohbet özelliği üzerinden karşınızdaki kişilerle istediğiniz bilgiyi paylaşabiliyorsunuz.

[irp posts=”8001″ name=”Google’ın bulut tabanlı veritabanı servisi yayında”]

Google’ın Hangout (Allo’nun atası) uygulamasının da buna benzer özelliğe sahip olduğunu unutmamak lazım. Son birkaç yıldır kendisini geliştiren Hangout, hala birçok Android kullanıcısının popüler haberleşme aracı. Facebook’ta “M” Messenger ile kısa süre önce Google’a rekabet etmeye başlamıştı. Yeni özelliğin kimler tarafından kullanılacağına emin değiliz ama kesin olan bir şey var ki Google’ın Allo’ya biraz daha dikkat çekmesi gerekiyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...