‘Allo’ sohbet ile randevularınızı, kontaklarınızı ve birçok kişisel bilgiyi paylaşabilirsiniz

‘Allo’ sohbet ile randevularınızı, kontaklarınızı ve birçok kişisel bilgiyi paylaşabilirsiniz

“Google Allo” şimdilik sıradan Android kullanıcılarının Google’ın akıllı asistanı “Google Assistant’ın” tadına bakabileceği yegane yer. Çünkü Google yapay zekasını sadece kendi telefonu Pixel’e saklıyor.

Allo şu anda aynı anda birden fazla kişiyi aramaya, internette arama yapmaya, size hatırlatma yapmaya ve ara sıra da espri yapmaya yarıyordu. Ama Google’ın Allo’ya yeni getirdiği çok faydalı bir özellikle artık randevularınızı, kontaklarınızı ve buna benzer birçok kişisel bilgiliyi kolaylıkla paylaşabileceksiniz.

Bu özelliği kullanmak için sadece “@google” yazmanız ve asistana tıklamanız yeterli. Burdan sonra isterseniz takviminizden randevulara bakabilecek, isterseniz uçak bileti ayırtabileceksiniz. Allo size istediğiniz bilgiyi bulacak. Buradan sonra “paylaş” seçeneği ile Allo’nun sohbet özelliği üzerinden karşınızdaki kişilerle istediğiniz bilgiyi paylaşabiliyorsunuz.

OKU ►  Google'ın bulut tabanlı veritabanı servisi yayında

Google’ın Hangout (Allo’nun atası) uygulamasının da buna benzer özelliğe sahip olduğunu unutmamak lazım. Son birkaç yıldır kendisini geliştiren Hangout, hala birçok Android kullanıcısının popüler haberleşme aracı. Facebook’ta “M” Messenger ile kısa süre önce Google’a rekabet etmeye başlamıştı. Yeni özelliğin kimler tarafından kullanılacağına emin değiliz ama kesin olan bir şey var ki Google’ın Allo’ya biraz daha dikkat çekmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here