Nintendo’nun nostaljik oyun konsolu ‘NES Classic Edition’ üretimi durduruldu

NES Classic Edition alacaklara son çağrı

Eğer geçmişteki oyun günlerinize geri dönmek için retro oyun konsolu NES Classic Edition’ı almayı düşünüyorsanız size kötü bir haberimiz var. Japon oyun konsolu üreticisi Nintendo, ülkemizde atari ismiyle de anılan NES’in yeniden üretilen versiyonu NES Classic Edition’ın üretimini durdurduğunu açıkladı.

Nintendo yaptığı açıklamada, klasik konsolun yeniden üretilmiş hali olan NES Classic Edition’ın son serisinin Kuzey Amerika’ya ulaşmakta olduğunu ve daha sonra üretilmeyeceğini ifade edildi.

Konsol üreticisi tarafından IGN’e yapılan açıklamada, klasik oyunları güncel cihazlarla oynamamızı sağlayan NES Classic’in en baştan beri sınırlı sayıda üretilmesi planlandığı belirtildi. Yapılan açıklamada, “NES Classic Edition hiçbir zaman uzun soluklu bir ürün olarak tasarlanmamıştı” denildi. Bununla birlikte açıklamada, NES Classic’in planlanandan çok daha uzun süredir üretildiğini de eklendi.

OKU ►  Microsoft, ‘Project Scorpio’ oyun geliştirici kitinin özelliklerini açıkladı

Eğer NES Classic Edition konsol koleksiyonunuzda olmasını istediğiniz bir parça ise biraz acele edin zira devamı gelmeyebilir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox