Nokia 6

Nokia ilk Android tabanlı akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Markanın yeni sahibinin ürettiği ilk Nokia Android akıllı telefon nihayet duyuruldu, ancak bu telefona sahip olmak isteyenler için kötü bir haberler var: Şimdilik sadece Çin’de satışa sunulacak. Microsoft’un girişimden vazgeçmesininin ardından Nokia markalı cihazları serbest bırakma hakkını elde eden Finlandiya menşeli şirket HMD Global, 2016 yılında eski model telefonların üretimini serbest bırakmaya başlamıştı. Ancak şimdi Android Nougat yüklü akıllı bir LTE telefon olan Nokia 6’yı kutudan çıkarıyor.

Nokia 6 üzerinde Android Nougat çalışan 5,5 inç HD ekran, 16MP arka ve 8MB ön kamera, Qualcomm Snapdragon 430 işlemci ile donatılmış ve 4GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunan akıllı bir telefon.

HMD, Nokia 6’nın satışına ilk olarak Çin’de başlamaya karar verdiklerini açıkladı, çünkü Çin milyonlarca kullanıcısıyla “stratejik açıdan önemli bir pazar”.

“HMD’nin ilk Android akıllı telefonunu Çin’e getirme kararı, dünyadaki farklı pazarlardaki tüketicilerin gerçek dünyadaki ihtiyaçlarını karşılama arzusunun bir yansıması… 2016 yılında Çin 552 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısına ulaşırken 2017 yılında 593 milyondan fazla kullanıcıya ulaşması tahmin ediliyor, Çin premium tasarımın ve kalitenin tüketicilerin beğenisine sunduğu stratejik açıdan önemli bir pazardır. “

Şirketin kesin bir çıkış tarihi henüz yok, ancak bu yılın başlarında Nokia 6’yı JD.com’da 1,699 Çin yuan’ına (246 $) satmaya başlayacak.

OKU ►  Çift kameralı Zeiss lensli yeni Nokia Android piyasaya çıkıyor

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here