Macbook’da Office kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Macbook’da Office kullanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Microsoft geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamada Apple MacBook Pro’nun dokunmatik barı için nasıl destek vereceğine dair bilgi vermişti. Şimdi bu bilgilere bir yenisi eklendi. Buna göre Mac’lerde bulunan Office uygulaması dokunmatik barla entegre çalışacak.

Microsoft bu ayın başında dokunmatik bar desteğini beta testerlara açmıştı. Office desteğine artık herkes ulaşabilecek. Microsoft dokunmatik bar desteğinin bütün Office uygulamalarına getiriyor.

Mesela Word kullanıcılar dokunmatik bar sayesinde Focus Mode’u (Odaklanma Modu) kapatıp açabilecek. Bununla birlikte yazı fontları, boyutlar gibi biçimlendirme özelliklerini de dokunmatik bar kullanarak yapabileceksiniz. Powerpoint’de slidelarınızın sırayla dizilmiş hali dokunmatik bar ekranında gözükecek. Bu sayede slidelarınızın hepsini aynı anda görebilecek ve isterseniz yerlerini değiştirebileceksiniz. Excel’e ise muhtemelen en faydalı değişiklikler gelmiş. Yeni destekle, en son kullandığınız fonksiyonları tek tuşla seçebilecek, barların renklerini ayarlayabilecek ve şablon seçebileceksiniz.

OKU ►  Amazon Echo artık Microsoft Takvim hesaplarına destek vermeye başladı

Microfost’un getirdiği dokunmatik bar desteği Outlook ve Skype gibi bütün uygulamalara geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here