Oppo A77’nin yeni bir versiyonu TENAA’dan sertifika alırken görüldü

Yeni Oppo A77 sertifika alırken görüldü

Çin’in telefon üreticisi Oppo, Mayıs ayı içerisinde Oppo A77’yi resmen tanıtmıştı. Telefonun tanıtılmasından bir ay sonra ise iki farklı Oppo A77 modeli ortaya çıktı. Çin’in TENAA kurumundan sertifika alırken görülen telefon, tasarım olarak geçen ay tanıtılan telefondan oldukça farklı. Ayrıca, telefonun teknik özelliklerinde de bazı değişiklikler mevcut.

Yeni Oppo A77 sertifika alırken görüldü

OKU ►  Adım adım iOS 11 açık beta kurulum aşamaları

İlk olarak Mayıs ayında tanıtılan model Android 6.0 Marshmallow ile çalışırken bu yeni model Android 7.1.1 Nougat ile satışa çıkacak. Yeni modelin pil kapasitesi ise, 3115 mAh bayaryaya sahip olacak. Eski modelin işlemcisi 1.5 GHz iken, yeni Oppo A77’de 2GHz işlemci mevcut. Telefonun ekran ve kameraları ise aynı olarak kalıyor. 5.5 inç ekrana sahip olacak olan akıllı telefon 13 megapiksel arka kamera ve 16 megapiksel ön kameraya sahip olacak.

Sekiz çekirdekli işlemcisi olan bu akıllı telefonun işlemci yonga seti modeli ise MediaTek. Ayrıca kalınlığı 7.3 mm ve ağırlığı ise 153 gram. Akıllı telefonun video kayıt çözünürlüğü ise FULL HD kalitede. 64GB depolama alanına sahip olan Oppo A77 4GB RAM ile piyasaya çıkacak. Cihazın, microSD desteği de olacak. Telefonun donanım özellikleri oldukça iyi. Ülkemizde satışa çıkarılacağı düşünülmüyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox