Netflix’in dizisi internete sızdırıldı

Diğer TV show yapımcıları da tehdit edildi

Kimliği bilinmeyen bir hacker, Netflix’in para taleplerine tepkisiz kalması üzerine ‘Orange is the new black’ dizisinin 5. Sezonuna ait bölümleri online ortama sızdırma tehdidinde bulunuyordu.

5. sezonun ilk 10 bölümünün Cumartesi saat 06.00 civarında toplam 11.46 gigabyte büyüklüğünde sıkıştırılmış dosya olarak yayınlandı. ‘Thedarkoverlord’ lakabını kullanan hacker dizinin bölümlerini Pirate Bay’de yayınladı.

Netflix, dizinin beşinci sezonunun yayın tarihini 9 Haziran olarak belirlemişti. Sızıntı nedeniyle Netflix’in yayın tarihini ileri bir tarihe alması ihtimali yüksek.

Netflix yetkilileri haftasonu olması itibariyle son gelişmeyle ilgili bir yorumda bulunmadılar.

‘Thedarkoverlord’ adlı hackera göre aynı zamanda ABC, Fox, National Geographic ve IFC’den henüz yayınlanmayan showları da ellerinde bulunduruyorlar. Korsan haberleri yayınlayan TorrentFreak’e göre dizilerin Larson Studios’a 2016 sonlarında yapılan bir siber saldırı esnasında ele geçirilmiş. Saldırgan, dizinin ilk 10 bölümünü elde edebildiklerini, zira saldırıyı gerçekleştirdikleri tarihte son 3 bölümün henüz çekilmemiş olduğunu söyledi.

OKU ►  Destiny 2 yayın tarihi kesinleşti

Cumartesi erken saatlerde bir mesaj atan hacker, kibirli ve azarlayıcı bir üslupla;

OKU ►  Veri hırsızlığının son kurbanı : Profesyonel futbol

“Netflix, bu şekilde olmak zorunda değildi. Bu şekilde talep ettiğimiz makul rakamdan çok daha fazlasını kaybedeceksin. Sizinle aynı havayı soluduğumuz için utanıyoruz. Bizim gibi merhametli ve anlayışlı insanlarla iş birliği yapmanın faydalarını görüp anlayacağınız pragmatik bir iş ortaya koyduk” şeklinde bir mesaj yazdı.

Hacker alaycı mesajını TV showları çalındığı iddia edilen diğer ağlara açık bir tehditle sonlandırdı.

“Ve siz, diğerleri: Kendinizi kurtarmak için hala zamanınız var. Teklifimiz hala masada. Şimdilik.”

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox