Wi-Fi destekli böcek tespit sistemi

Çek-gönder

Delta Five tarafından geliştirilen yeni Wi-Fi destekli sistem, hizmet sektörünün istenmeyen böcek sorunlarıyla uğraşma şeklinde devrime yol açabilir. Firmanın geliştirdiği yeni Otomatik Böcek Gözetleme cihazı küçük, üç inch boyutunda olan bir kutu. Bu sistem mevcut Wi-Fi ağına bağlanarak dahili kameralarını kullanmak suretiyle bulunduğu çevreyi düzenli olarak gözetliyor.

OKU ►  Siz siz olun, 2018'den önce Bluetooth cihaz almayın!

Kameralar, hareket söz konusu olduğunda devreye giriyorlar. Diğer bir deyişle böcek kutuya girdiğinde sistem böceği görebiliyor. Böcekleri kutuya çekmek için ısı, buhar, feromon ya da diğer kokusuz maddeler kullanılıyor. Böcek kutuya girdiğinde bir resmi çekiliyor ve anlık olarak e-posta adresine ya da telefona gönderiliyor.

CNBC’nin haberine göre bu cihaz otel zincirlerinin, turistik gemilerin, ev ve ofislerin ve diğer kamuya açık mekanların böceklerin sorun olma aşamasından önce teşhisini sağlayabileceği, bu durumun özellikle oteller gibi müşteri kaybına uğrama ihtimali yüksek olan mekanlar için son derece büyük bir kolaylık sağlayacağı belirtiliyor. Normalde oteller, yatak böceklerini bulup yok etmek için köpek ya da imha ediciler kullanırlar. Fakat bu sistem can sıkıcı böceklerin yayılmadan tespit edilmelerini sağlayarak, erken tespit sistemi sayesinde otellerin büyük oranda tasarruf etmelerine neden olabilir. Aynı zamanda böcek ısırması yaşamayacağından emin olacak tüketiciler için de oldukça güzel bir haber.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox