‘Overwatch’ 4. sezonu server seçebilme özelliğiyle geldi

Date:

Yeniden doğmadan, sıralamaya kadar birçok yenilik bulunuyor

Overwatch oyuncuları için önemli bir haber geldi. Sevilen oyunun 4. sezonu başladı. Bununla birlikte oyuna birçok yenilik ve geliştirme de geldi.

Bunların birincisi yeni server (sunucu) arama tarayıcısı. Bu sayede artık istediğiniz özelliklere sahip oyun serverını seçebileceksiniz. Tamamen kaotik bir oyun modu mu istiyorsunuz?, bu tipte kurulmuş serverı seçin ve karşınıza gelen herkesi vurmaya başlayın. Yeni özellik sayesinde kurduğunuz oyunların hareket hızını, kahraman özelliklerini ve ultimate yeteneklerine kadar her türlü ayarı yapmanız mümkün.

Bununla birlikte Blizzard yetenek sıralamasında da ufak değişiklikler yapmış. Buna göre yüksek sıralardaki oyuncuların (ilk 3000’in içerisindeki) sıradaki yerlerini korumak için her hafta en az yedi maç yapması gerekecek. Blizzard konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “oyuncuların yetenek seviyeleri daha iyi anlaşılacak, yüksek seviyedeki birden fazla karaktere sahip olmak zorlaşacak ve yüksek seviyeye sahip olmak daha anlamlı olacak” şeklinde konuştu.

Oyunda yeniden doğmalarda (respawn) değişikliğe uğrayanlar arasında. Buna göre ise hedef odaklı oyun tiplerinde saldırganların (attacker) sayısı defanscıların sayısından yüksek olduğunda yeniden doğma süresi uzayacak.

“Bir hedef nokta ele geçirilemezse ve defansda bulunan takım avantajı sağlayamazsa, defanscıların yeniden doğma süreleri yavaş yavaş artacak ta ki maksimum süreye çıkana kadar” şeklinde açıklama yapan Blizzard, “eğer defanscılar üstünlük sağlamayı başarırsa zamanlama da sıfırlanacak” dedi. Bu sayede görevleri korumak olan defanscıların takım oyunu yapması gerekecek.

Yapımcılar bu yeniliklerle oyunun daha iyi bir oynanışa sahip olacağını ifade etti.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...