Yeniden doğmadan, sıralamaya kadar birçok yenilik bulunuyor

Yeniden doğmadan, sıralamaya kadar birçok yenilik bulunuyor

Overwatch oyuncuları için önemli bir haber geldi. Sevilen oyunun 4. sezonu başladı. Bununla birlikte oyuna birçok yenilik ve geliştirme de geldi.

Bunların birincisi yeni server (sunucu) arama tarayıcısı. Bu sayede artık istediğiniz özelliklere sahip oyun serverını seçebileceksiniz. Tamamen kaotik bir oyun modu mu istiyorsunuz?, bu tipte kurulmuş serverı seçin ve karşınıza gelen herkesi vurmaya başlayın. Yeni özellik sayesinde kurduğunuz oyunların hareket hızını, kahraman özelliklerini ve ultimate yeteneklerine kadar her türlü ayarı yapmanız mümkün.

Bununla birlikte Blizzard yetenek sıralamasında da ufak değişiklikler yapmış. Buna göre yüksek sıralardaki oyuncuların (ilk 3000’in içerisindeki) sıradaki yerlerini korumak için her hafta en az yedi maç yapması gerekecek. Blizzard konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “oyuncuların yetenek seviyeleri daha iyi anlaşılacak, yüksek seviyedeki birden fazla karaktere sahip olmak zorlaşacak ve yüksek seviyeye sahip olmak daha anlamlı olacak” şeklinde konuştu.

Oyunda yeniden doğmalarda (respawn) değişikliğe uğrayanlar arasında. Buna göre ise hedef odaklı oyun tiplerinde saldırganların (attacker) sayısı defanscıların sayısından yüksek olduğunda yeniden doğma süresi uzayacak.

OKU ►  Sang-Froid: Tales of Werewolves artık Steam’de ücretsiz

“Bir hedef nokta ele geçirilemezse ve defansda bulunan takım avantajı sağlayamazsa, defanscıların yeniden doğma süreleri yavaş yavaş artacak ta ki maksimum süreye çıkana kadar” şeklinde açıklama yapan Blizzard, “eğer defanscılar üstünlük sağlamayı başarırsa zamanlama da sıfırlanacak” dedi. Bu sayede görevleri korumak olan defanscıların takım oyunu yapması gerekecek.

Yapımcılar bu yeniliklerle oyunun daha iyi bir oynanışa sahip olacağını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here