Artık pinlenmiş içerikleri sitelerden çıkmadan arayabileceksiniz

Artık pinlenmiş içerikleri sitelerden çıkmadan arayabileceksiniz

Pinterest sitesi her geçen gün kullanıcılarının işini kolaylaştıran içerikler sunuyor. Bunların arasına bir yenisini daha ekledi. Yarından itibaren kullanılabilen özellikle görsel aramalarınızı sitenin tarayıcı versiyonuna gelen eklenti ile yapabileceksiniz.

Nasıl kullanabileceğine gelince, eklentiyi indirdiğiniz taktirde girdiğiniz sitelerdeki görsellerin üzerinde Pinterest’in butonu çıkacak. Eğer o içeriği Pinterest üzerinden aramak isterseniz sadece görselin üzerinde çıkan butona basmanız yeterli olacak. Bu sayede de bulunduğunuz siteden çıkmanıza gerek bile kalmayacak.

Bu eklenti şimdilik sadece Chrome’a geliyor. Ama sosyal medya sitesi yaptığı açıklamada bu eklentinin diğer internet tarayıcılarına da geleceğini belirtti. Ama bu özelliğin diğer tarayıcılara ne zaman geleceğine dair bir bilgi vermedi. Bunun hakkında sadece “gelecekte” şeklinde açıklama yaptı.

OKU ►  Instagram Hikayelerine geostickers özelliği geldi

Yeni buton sayesinde sadece görsel arama yapmakla kalmıyorsunuz. Aramalarını detaylandırada biliyorsunuz. Bunu objeler, ürünler ve renkler başlığı altında yapabiliyorsunuz. Bununla birlikte eğer bulunduğunuz sayfadaki boş bir alana farenizin sağ tuşu ile tıklayıp “ara” sekmesini seçerseniz, sadece bir fotoğrafı değil bütün sayfadaki içeriği de Pinterest üzerinden arayabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here