PlayStation 4 nihayet harici depolama desteği sunuyor

Date:

Nihayet hafıza endişesi yaşamayacağız

PlayStation 4, kullanıcılarının 500GB gibi küçük evsafta olan dahili sabit sürücülerini, çok daha yüksek miktarlara yükseltebilmeleri için olanak tanıyor. Fakat şu ana kadar konsol kullanıcılarının harici bir sürücü kullanarak bu alanı genişletmelerini sağlamamıştı. Bir sonraki sistem yazılımı güncellemesinde bu durum değişiyor ve PS4 cihazlarda hafıza arttırımı yapılabilir hale geliyor.

PlayStation sistem yazılımı 4.50 beta’ya katılmak üzere kayıt yaptırdıysanız, bugünden itibaren harici sabit sürücüleri PlayStation 4 cihazınız üzerinde kullanmaya başlayabileceksiniz. Xbox One’da olduğu gibi harici sürücü USB 3.0 olmalı. Sonra kayıtlı verilerinizi ve cihaza yüklenmiş uygulamalarınızı PlayStation 4’ünüzün dahili hafızasının dışında kullanmaya başlamakta özgürsünüz. Şu var ki 8TB kapasiteli bir sürücü kullanmayın, yoksa sürücünüz çalışmayacaktır.

Oynayacak bir oyun ararken ya da bir uygulamayı çalıştırırken, deneyiminiz de her zamankinden daha hoş görünecek. Kumandanız üzerindeki PlayStation butonuna basarak erişebileceğiniz ‘Hızlı Menü’ de şimdi daha küçük ve ilk defa çoklu oyun için menü seçeneklerini de içeriyor. Kontrol paneli üzerindeki ekran görüntülerini şimdiye kadar olduğu gibi ‘dinamik temalar’ olarak değil de, duvar kağıtları olarak kullanabilirsiniz.

PlayStation 4 oyundaki en iyi anlarınızı bir sosyal ağdan yayınlamak zorunda kalmadan doğrudan paylaşabileceğiniz bir seçenek de sağlıyor. Daha anlaşılır şekilde söylemek gerekirse; ekran görüntülerinizi ya da GIF’lerinizi arkadaşlarınızın görmeleri için aktivite beslemesine gönderebilirsiniz.

Bununla birlikte kısmen mantıksız gibi görünen şey ‘basitleştirilmiş’ bildirim listesi. Bildirimlerinizi indirim bildirimleri, yükleme bildirimleri ve partiyle ilgili mesajlar şeklinde ayırmak yerine, bütün bildirimler aynı listenin bir parçası olacak şekilde tasarlanmış. Bunun yanında örneğin sistem güç ayarlarına nasıl girileceğini halihazırda bildiğiniz düşüncesinden hareketle bazı spesifik bildirimleri kapatabileceksiniz.

4.50’nin ne zaman hayata geçeceğine dair bir zaman bildirimi yapılmadı.

Son olarak; güncelleme aynı zamanda PlayStation VR kullanıcılarının ilk kez 3D Blu-ray disk izlemelerine de olanak veriyor.

 

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...