PS4 Pro frame oranlarını arttıracak ‘Boost Mod’ ile gelebilir

Boost Mode ile daha hızlı oyun keyfi

Sony’nin yeni PS4 Pro cihazı, konsolun ekstra gücünden faydalanmak için yamalanmış oyunlara gözle görülür görüntüsel yükseltme sağlıyor. Peki ya geliştiricilerin henüz güncellemedikleri oyunlarınız ne olacak? NeoGAF forumda beliren bir gönderiye göre o oyunlar da yakında gelecek olan yeni bir özellik sayesinde (PS4 Pro Boost Mode) daha iyi bir görüntüye sahip olacaklar.

PS4 Pro’ya ait Japonca yazılmış bir ekran görüntüsü, Boost Mode ile ilgili açıklamada bulunuyor : ‘PS4 Pro’dan önce piyasaya sürülen oyunlar (CUH-7000) artık oyun-içi frame rate (Saniyelik görüntü sayısı)’lerini daha gelişmiş olarak alabilecekler. Herhangi bir istenmeyen tepki ya da oyun efekti meydana gelirse lütfen bu modu kapatın”.  Öyle görünüyor ki bu mod, yüksek yoğunluklu oyunların frame sayılarını azaltarak daha yüksek bir frame oranı elde etmelerini sağlayacak (tabii ki 30FPS limiti olan bir oyunu sihirli bir şekilde bu sınırın üzerine taşıyacağı anlamına gelmiyor). Benzer olarak değişken çözünürlüklerdeki oyunların da 1080p’ye daha çok yakınlaşmalarını sağlayabilir.

OKU ►  Wonga müşterilerini uyarıyor

Sony, PS4 4.5 güncellemesinin beta versiyonunu planlandığı gibi test maksadıyla piyasaya sürdü. Bu ekran görüntüsü de yayınlanan güncellemeden geliyor gibi görünüyor. Doğal olarak an itibariyle bir çok bilinmeyen var. Şu anda piyasada dolaşan 4.5 yazılımı sadece bir beta olduğu için bu özelliğin bütün olarak kaldırılması da söz konusu olabilir. Bununla birlikte Sony’nin daha fazla oyunun PS4 Pro’nun donanım avantajından faydalanmasını sağlamak için bir metodunun var olduğunu görmek de güzel bir gelişme.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox