Pokémon Sun ve Moon 10 Milyon satışla 3DS’in rekorunu kırdı.

Pokemon Sun ve Moon, taşınabilir konsol geçmişinde en çok satan 3DS oyunları haline geldi.

Pokemon Sun ve Moon 10 Milyon satışla 3DS’in rekorunu kırdı. Nintendo’nun popüler Pokemon franchise’indeki Sun ve Moon serileri, önceki kayıtları X ve Y’yi yüzde 150 geçti, 3DS oyun satış kayıtlarını ve geçmişteki Pokémon başlama performansını elinde tuttu.

Genel olarak, Sun ve Moon, taşınabilir konsol geçmişinde en çok satan 3DS oyunları haline getiren, dünya genelinde 10 milyondan fazla ürün gönderdi.

Pokémon Sun and Moon öncekinden nasıl daha iyi performans gösterdi?

Franchise her zaman birkaç yeni hayran seçer ancak bu sefer muhtemelen Pokémon Go patlamasından ya da Go’nun kitlesel olarak başarıyla gerçekleştirilen dünya çapında mobil uygulamasından, Pokémon’u yabancı insanlara serinin tanıtıldığı ilgi çekici bir özellikten yararlandı.

Pokemon Sun ve Moon 10 Milyon satışla 3DS’in rekorunu kırdı.

Niantic’in Pokemon Go’su, Pokemon serisinin temel bir parçası değil ve arttırılmış gerçeklik destekleyen oyunun, konsol sürümleriyle oynadığınızdan çok farklı. Ancak daha önce hiç Pokémon oynamayan birçok kişinin, en çok indirdiği oyun haline geldi. Ayrıca etkinlik sayılarına bakarak Pokémon Go’nun da oynandığını görüyoruz. Elbette, serinin şimdiye kadar ulaştığı gelirlerin en fazlasını elde etmiş durumda. Bunların büyük çoğunluğu oyun geliştirmeye yol açıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here