Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek.

Facebook’un “Güvende misin?” özelliği, doğal bir felaket ya da krizin etkisinde kalmış bir bölgede bulunmanız durumunda, sevdiklerinizin iyi olup olmadığınızı öğrenmelerine yardımcı olan güzel bir uygulama.

Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek. Bilindiği gibi kullanıcılar ‘Güvende misin?’ (Safety Check) özelliğinin olay anında Facebook tarafından açmasını beklemek zorunda, bunun dışında harika bir özellik.
Facebook şimdi ‘Güvende misin?’ (Safety Check) uygulamasının daha etkili olması için sosyal ağ kullanıcılarının bu özelliği tetiklemesine izin verecek.

Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek.

Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek.

Bir olaydan etkilenen bölgedeki birçok kişi olay hakkında bilgi verirse, güvende oldukları sorulabilir. Kişiler güvenli olarak işaretlendikten sonra, aynı şeyi yapmak için arkadaşlarını davet edebilir.  Bu değişiklik, Facebook’un 2014’te ilk kez güvenlik kontrolünü başlatmasından bugüne iki yıl aradan sonra geldi. Aralık 2014’te Filipin’lerin tropik fırtına’sındaki olayların ardından ortaya çıktı.

Şirket, Haziran ayında topluluk tarafından tetiklenen güvenlik kontrollerini test etmeye başladı. Facebook ayrıca topluluk yardımı adlı tamamlayıcı yeni bir özelliği de tanıtıyor. Topluluk yardımı, “insanların barınak, yiyecek ve malzeme gibi şeyler için verebileceği ve yardım edebileceği bir yer” olarak tanımlanmakta.

OKU ►  Facebook canlı yayın etkinliklerinde birebir sohbet özelliği
OKU ►  Sara krizi tetikleyen ‘Tweet’ attı, polis tarafından tutuklandı

Şirket, daha önce Güvenlik Kontrollerini etkinleştirirken seçici davranması sebebi ile eleştirildi, Mart ayında, Abidjan’ın yakınında bulunan bir tatil kasabasında silahlı kişilerin 16 kişiyi öldürdükten sonra Fildişi Sahilindeki  saldırıyı takiben bu özelliği açamamıştı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox