Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek.

Date:

Facebook’un “Güvende misin?” özelliği, doğal bir felaket ya da krizin etkisinde kalmış bir bölgede bulunmanız durumunda, sevdiklerinizin iyi olup olmadığınızı öğrenmelerine yardımcı olan güzel bir uygulama.

Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek. Bilindiği gibi kullanıcılar ‘Güvende misin?’ (Safety Check) özelliğinin olay anında Facebook tarafından açmasını beklemek zorunda, bunun dışında harika bir özellik.
Facebook şimdi ‘Güvende misin?’ (Safety Check) uygulamasının daha etkili olması için sosyal ağ kullanıcılarının bu özelliği tetiklemesine izin verecek.

Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek.

Facebook Güvende misin? özelliğini artık kullanıcılar tetikleyecek.

Bir olaydan etkilenen bölgedeki birçok kişi olay hakkında bilgi verirse, güvende oldukları sorulabilir. Kişiler güvenli olarak işaretlendikten sonra, aynı şeyi yapmak için arkadaşlarını davet edebilir.  Bu değişiklik, Facebook’un 2014’te ilk kez güvenlik kontrolünü başlatmasından bugüne iki yıl aradan sonra geldi. Aralık 2014’te Filipin’lerin tropik fırtına’sındaki olayların ardından ortaya çıktı.

Şirket, Haziran ayında topluluk tarafından tetiklenen güvenlik kontrollerini test etmeye başladı. Facebook ayrıca topluluk yardımı adlı tamamlayıcı yeni bir özelliği de tanıtıyor. Topluluk yardımı, “insanların barınak, yiyecek ve malzeme gibi şeyler için verebileceği ve yardım edebileceği bir yer” olarak tanımlanmakta.

Şirket, daha önce Güvenlik Kontrollerini etkinleştirirken seçici davranması sebebi ile eleştirildi, Mart ayında, Abidjan’ın yakınında bulunan bir tatil kasabasında silahlı kişilerin 16 kişiyi öldürdükten sonra Fildişi Sahilindeki  saldırıyı takiben bu özelliği açamamıştı.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...