Prisma’nın geliştirdiği yapay zeka uygulaması Selfie’leri Sticker’a çeviriyor

Prisma’nın yapay zeka destekli geliştirdiği uygulama bütün iPhone kullanıcıları arasında çok büyük popülarite kazanarak 2016 yılının en iyi uygulaması seçildi.

Şirket tüm bunlara ek olarak videolar ve indirilebilir filtreleri destekleyen bir yazılımı daha uygulamaya ekledi.

“Sticky AI” Selfie’leri sosyal ağlarda ve mesajlaşmalarda kullanabilmek için Sticker’a dönüştürüyor.

Uygulama, selfie-stickerları kullanarak sohbetlerimizi daha keyifli hale getirmenizi sağlıyor.

Sticky, yapay zeka kullanarak selfie-stickerları inanılmaz hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak sağlıyor. Hareketli ve hareketsiz stickerlar oluşturup ve bunları kaydedip mesajlaşmalarınızda kullanabiliyorsunuz. Bu sayede sohbetinizi çok daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Uygulama fotoğrafınızı arka planda ayrıştırıp olduğu gibi veya değişik stillerde kullanmanızı sağlıyor. Bununla birlikte fotoğraflarınızın yanında metin kullanabildiğiniz gibi kısa animasyonlar oluşturabilir ve bunları GIF olarak kaydedebilirsiniz.

Şirket basit ve kullanılabilir arayüzün arkasındaki şeyin kişinin fotoğrafını arka plandan basitçe ayrılması olduğunu ifade ediyor.

Tasarımcılar “Yapay sinir ağlarını fotoğraftaki veya videodaki hatta ve hatta canlı videolardaki farklı objeleri tanıyabilmeleri için dizayn ediyoruz. Yani temel olarak oluşturduğumuz yapay sinir ağları fotoğraftaki kişiyi direkt olarak tespit etmeye çalışıyor. Bu da bizim tek ihtiyacımız olan şey. Sonrasında arka planı ayrıştırıyoruz ve stickerlarımız hazır oluyor. Bu kolay kullanıcı deneyiminin arkasında çok karışık bir teknoloji yatıyor.” diyor.

OKU ►  PowerPoint gerçek zamanlı lisan tercümesi yapabiliyor
OKU ►  Apple iTunes’ü Windows Store’a getiriyor

Fakat ilk deneyimler gösteriyor ki uygulama daha çok düz renkli arka planlar da daha iyi sonuç veriyor. Buna karşın daha karmaşık arka planlarda ise sorun çıkabiliyor. Bu nedenle düz renkli arka planda kullanılması kullanıcılara tavsiye ediliyor. Fakat uygulama yapay zekaya dayandığı için zaman içerisinde çok daha iyi sonuçlar alabilmesinin mümkün olacağı tahmin ediliyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox