Razer Blackwidow klavyeler; daha konforlu daha sessiz

Dünyaca ünlü Razer markasının yeni klavye modeli Blackwidow hakkında bilinenler

Mekanik klavyeler, yaylanmaları, hassaslıkları ve genel olarak tatmin edici dokunma hisleri sayesinde birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından sevilerek kullanılıyor. Ama bir özelliklerleri var ki buda diğerleri tarafından çok rahatsız edici bulunuyor. Tabiki bu özellik tuş sesleri. Bu durum mekanik klavyelerin vazgeçilmez sorunu olmaktan çıkıyor. Razer markası yakın zamanda yaptığı tanıtımda normal mekanik klavyelerden çok daha sessiz olacağını iddia ettiği Blackwidow modelini tanıttı. İlk bakışta önceki modeliyle aynı dizayna sahip gibi gözüken Blackwidow, temelde 2 farklı özelliğe sahip. Bunlarda birincisi çıkartılabilir manyetik bilek koruyucu (bilek yastığı), ikincisi ise yeni sessiz çalışan tuşları.

Razer tanıtım sırasında yaptığı açıklamalarda, Blackwidow’u tasarlarken FPS (birincil kişi gözünden) ve MOBA oyuncularını düşünerek dizayn ettiklerini ifade etti. Bu yüzden tuşların basma aralıklarını kısalttıklarını ve ses çıkartmadan çalışan bir sistem geliştirdiklerini belirtti. Razer bu sayede dakika başına düşen tuş basma hızını arttırırken ses kirliliğini de azalttıklarının altını çizdi.

OKU ►  Windows 10 yeni güç modu ile oldukça pratik

Yeni modelle gelen bilek koruyucu ise bir çok mekanik klavyeden alıştığımız bir özellik. Ama tek bir farkla. Standart bilek koruyuculardan tek farkı manyetik bir sistem sayesinde çıkartılabilir oluşu. Bu sayede klavyeyi taşımanız gerektiğinde çok zorlanmadan bilek koruyucunuzu ayırabileceksiniz.

OKU ►  Sony Xperia L1 yeni güvenlik güncellemesi aldı

ABD fiyatının 170$ olacağı ifade edilen Blackwidow’un son modelinin Türkiye’de kaç paraya satılacağı henüz bilinmiyor. Ama eski modellerinin en ucuzunun bile 700TL civarından satılması bizim ceplerimizi yakacağının da açık bir göstergesi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox