GTA’nın yapımcısı “Sanal Gerçeklik” stüdyosu kuruyor

GTA’nın yapımcısı ve Rockstar North’un eski yöneticisi kendi kuracağı “Sanal Gerçeklik” stüdyosunda yazılım ve donanım geliştirecek

Hepimizin severek oynadığı Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption gibi oyunların yapımcılığını üstlenen Rockstar North stüdyosu eski yöneticisi Leslie Benzies, kendi kuracağı bir “Sanal Gerçeklik” stüdyosu ile VR alemine giriş yapıyor.

Eski stüdyosu Rockstar’la problemli bir ayrılık yaşayan Leslie, biraz kafa dinledikten sonra oyun dünyasına dönmek istiyor gibi duruyor. Endüstri içerisinde hatırı sayılır ağırlığı olan Leslie Benzies’in bu atılımda bulunması The Scostsman sitesi tarafından keşfedilen bilginin ışında ortaya çıktı. The Scotsman yapıtığı araştırma sonucunda eski yöneticinin VR-Chitect Limited isimli bir firma kurduğunu keşfetti. Bu firmanın bir Sanal Gerçeklik gözlüğü ve ekipmanları yapacağının da altı çizildi.

Ortaya çıkan bilgilere göre Leslie’nin ismi aynı zamanda Starship Group ve Everywhere Game Limited. gibi firmaların resmi belgeleri üzerinde de bulunuyor. Buna göre Rockstar’ın eski yöneticisi oyun yapımı konusunda da çalışmalar başlamış gibi duruyor. Hatta Leslie’nin ismi geçen bir diğer firma Royal Circus Games, “Time for a New World” ismini tescillemiş bile. Bu isim belki yeni çıkacak bir oyunun adı olabilir belki de sadece yeni kurulan firmanın sloganı. Ama kesin olan bir şey var ki Leslie Benzies muazzam bir dönüşe hazırlanıyor gibi duruyor. Kim bilir belki de ikinci bir Hideo Kojima vakasıyla karşı karşıya kalabiliriz.

OKU ►  Star Wars: Battlefront II'nin oynanma görüntüleri sızdı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox