Razer, Valerie adında üç ekranlı dizüstü bilgisayarını duyurdu

Razer Valerie üç ekranlı dizüstü oyun bilgisayarı

Razer Valerie üç ekranlı dizüstü, çoklu görüntüleme, masaüstü oyun araçları için giderek daha fazla yaygınlaşmakta; çünkü bunlar meraklılar için ekstra görsel zenginlik sağlamakta. Geçmişte grafik olarak güçlü oyun dizüstü bilgisayarları görmüş olsakta, bunlar ekrandan olarak her zaman sınırlıydı. CES 2017’de Razer, oyundaki limitleri değiştirebilecek bir prototip çıkardı. Valerie, üç dahili monitörü bir araya getiren dünyanın ilk dizüstü bilgisayarı.

Razer Valerie üç ekranlı dizüstü duyurdu

Razer Valerie 3 adet 4K Ekran destekliyor

Her ekran, 4K çözünürlük ile 17,3 inç boyutunda, toplam 12K (11520 x 2160) görüntüleme alanına sahip. Ekranlar dahili güç baglantıları ile merkezi kapak kasasından dışarı çıkıyorlar ve NVIDIA’nın Surround View teknolojisi ile güçlendirilmiş 180 derecelik bir görüntüleme alanı oluşturmak için konumlanıyorlar.  Bilgisayarın tüm kabloları dahili olduğundan ekranlardaki güç kablolarını takma endişesi duymuyorsunuz.

Ayrica, Razer Valerie üç ekranlı dizüstü tam işlevli klavyesi, tümüyle alüminyum kasası ve 17 inç Blade Pro işlemci özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu, hem HTC Vive hem de Oculus Rift’in donanım gereksinimleriyle tam olarak uyumlu olduğu anlamına geliyor. Bu ekstra donanıma rağmen, Valerie 1.5 inç kalınlıkta ve 5.4 kilodan hafif ağırlıkta. Bu, oyun dizüstü standartlarına göre bile oldukça büyükçe görunsede, beklenendigi kadar ağır değil. Henüz fiyat, CPU, GPU ve bellek gibi önemli özellikler hakkında açıklanan birşey yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here