Sahte Apple şarj cihazları güvenlik testlerini geçemedi.

Elektrikli ürünleri sadece güvenilir tedarikçilerden almanızı tavsiye ediyoruz

Araştırmacılar, sahte Apple şarj cihazlarının % 99’u temel bir güvenlik testinde başarısız olduklarını belirtti.

Bu şarj cihazlarını kullanan tüketiciler ölümcül risklerle karşı karşıya kalabilirler.
Araştırma ve testleri yaptıran Ticaret Standartları, internet üzerinden satın alınan taklit edilmiş elektrikli ürünlerin “çok tehlikeli” olduğunu söyledi.

Yapılan testlerde, sahte 400 şarj cihazından sadece üçünün elektrik çarpmalarına karşı yeterli izolasyona sahip olduğu tespit edildi.

Apple firmasına, Amazon üzerinden satılan sahte ve taklit ürünlerden dolayı çok şikayet geliyor.

Elektrikli ürünleri sadece güvenilir tedarikçilerden almanızı tavsiye ediyoruz

Apple, Ekim ayında, Kaliforniya’da bir teknoloji firmasına, taklit şarj adaptörleri sattığından dolayı dava açtığını açıkladı.
ABD, Çin ve Avustralya da dahil olmak üzere sekiz farklı ülkeden online olarak satın alınan şarj cihazlarına, yeterli izolasyon testi için yüksek voltaj uygulandı.

Alışveriş yapanlara, sadece güvenilir tedarikçilerden elektrikli mallar almalarını tavsiye ediyoruz.Sahte ve ikinci el mallar, evinizi, hatta yaşamınızı ya da sevdiğiniz birinin hayatını tehlikeye atabilir.

OKU ►  Facebook kamuoyu manipülatörlerini hedef alıyor

Sahte bir şarj aleti nasıl tesbit edilir?

Fiş pimleri – Şarj cihazını bir prize takın ancak cihazınızı açmayın veya bir cihaza bağlamayın. Şarj cihazı kolayca sığmazsa, pimler yanlış boyutta olabilir. Pimlerin kenarı ile şarj cihazının kenarı arasında en az 9.5 mm olmalıdır.
İşaretler – Cihazın üzerinde, bir üreticinin marka adını veya logosunu, modelini ve parti numarasına bakın. “CE” güvenlik işaretini kontrol edin, ancak kolayca taklit edilebileceğini de unutmayın.
Uyarılar ve talimatlar – Cihazın kutusundan veya paketinin içinde, Kullanıcı talimatları, kullanım koşulları ve sınırlamaları, şarj cihazının nasıl güvenli bir şekilde çalıştırılacağını, temel elektrik güvenlik rehberliğini anlatan bir kağıt, belge olduğuna emin olun.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox