Samsung Galaxy S8, 8GB RAM’le geliyor

Galaxy S8, devasa RAM kapasitesi ile karşımıza çıkabilir

Samsung Galaxy S8’in önceleri düşünüldüğünden daha güçlü olması kuvvetle muhtemel zira cihazın 8 GB’lık büyük bir RAM’e sahip olacağına dair bir dedikodu dolaşıyor piyasada.

Milletin elinde patlayan Galaxy Note 7 serisiyle oldukça zor bir yıl geçiren Samsung, içine düştüğü durumdan kurtulmak için dizginleri eline almak ve gelecek yıl büyük bir başarıyla yeniden piyasaya çıkmak zorunda.  Hal böyle olunca insanlar Samsung’un Note 7 fiyaskosunu anılara gömebilmek ve müşterilerinin markaya olan güvenlerini yeniden kazanabilmek için Galaxy S8 modelini oldukça yüksek teknik özelliklerle donatacağını konuşur oldu.

Samsung Galaxy S8 : 8 GB RAM, 10-nm İşlemci

Son söylentiye göre Galaxy S8, yüksek kapasiteli 8 GB’lık RAM’iyle piyasada havasını atacak.  Kaldı ki 8 GB RAM’lik kapasite ile Samsung’un 10-nanometrelik mimarisi üzerine inşa edilmiş Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi birbirlerini tamamlayacak gibi görünüyor. Rivayete göre Galaxy S8, UFS 2.1 flash depolama chip teknolojisiyle de donanmış olacak.

Bilgi kaynağının en keyif verici bölümü ise Weibo’da yazan bir tüyocudan geliyor (MySmartPrice). Kendileri vaktiyle Samsung’un açıklanmamış modelleri  ile ilgili olarak doğru bildirimlerde bulunmuştu. Fakat yine de bu haberlere temkinli yaklaşılması önemle tavsiye olunur zira bilginin kesinliği konusunda kefil olamayacağız, maalesef.

OKU ►  Microsoft HoloLens omurga ameliyatlarında asistanlık yapacak
OKU ►  Söylentilere göre, Galaxy S9 ve Galaxy Note 9’da farklı yonga setleri kullanılacak

Galaxy S8 donanımı hakkındaki söylentiler

Bu arada, daha önceki söylentiler Galaxy S8’in 6 GB RAM ve 256 GB yerel depolama alanına sahip olacağına delalet ediyordu. O haliyle dahi cihaz, akıllı telefon pazarının en üst seviye bölümünde yer almaya aday olabilir.

Galaxy S8 aynı zamanda yüksek teknolojiye sahip Y-OCTA ekranını da cihaza entegre edecek. Daha da önemlisi Samsung, rakiplerine karşı kıyasıya mücadele edebilmesine imkan tanıyacak olan ve  ‘Beast Mod’ olarak adlandırılan, cihazın performansını çok yüksek oranda attıran bir özelliği de kullanıcıların istifadesine sunacak.

Bazı rivayetler Galaxy S8’in dual kamera ile donatılacağına işaret ederken diğer bazı bildirimler Samsung’un bu planı şimdilik tehir ettiği yönünde.

İşlemci gücü mevzusuna dönecek olursak; 8 GB’lik bir RAM, herhangi bir işlemin ateş gibi hızlı yapılabilmesini sağlayabilir. Özellikle de güçlü bir işlemci teknolojisi ile bir araya gelirse.  Galaxy S8’in bazı versiyonlarının Snapdragon 835 işlemcisi ile kombine olacağı beklenirken, global çaptaki modelleri Samsung’un kendi chipseti olan Exynos 8895 ile birlikte piyasaya çıkacak olsalar gerek. Samsung genellikle Amerika’da,  Çin’de ve kendi memleketinde en iyi modellerini Qualcomm chipleriyle piyasaya sürer. Diğer bölgelerde ise Exynos kullanır.

OKU ►  Twitter Altın Küre ödüllerini canlı yayınlayacak
OKU ►  Galaxy S8 kullanıcılarına Google'dan müjde

Meselenin yazılım boyutuna gelince… Samsung Galaxy S8 şüphesiz ki Android Nougat üzerine Samsung’un kendi çekirdek uygulaması kurulu olarak piyasaya çıkacaktır. Aynı zamanda akıllı AI (Yapay Zeka) asistanı ile birlikte piyasaya çıkacağına dair söylentiler de mevcut lakin, Google’ın buna engel olmaya teşebbüs etmesi ihtimal dahilinde.

Her şey bir yana, Samsung’un yaptığı herhangi bir resmi açıklama olmadan bütün bu dedikodu ve spekülasyonlara makul dozda bir şüphecilik ile yaklaşmak lazım gelir.  S8 modeli piyasaya çıkana değin  Samsung  hayranlarının azametli Galaxy S7 modelini  denemeleri en mantıklısı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox