Samsung Galaxy S8 Bluetooth 5.0 ile gelecek

Date:

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 Bluetooth 5’i kullanacak

Geçtiğimiz haftalarda Bluetooth Special Interest Group (SIG) tarafından yapılan açıklamalarda Bluetooth 5’in özellikleri tanıtıldı. Yapılan açıklamalarda Bluetooth 5.0’ın şuanda kullanılan sürümü Bluetooth 4.2’den tam 4 kart daha fazla menzili olacağı ifade edildi. Bluetooth 5.0’ın hızının önceki sürümünden iki kat fazla olacağına dikkat çeken SIG, 5.0’la kurulan bağların çok daha sağlam, güvenli olacağı ve daha az enerji tüketeceği belirtildi.

Hız ve güvenliğin zaruret haline geldiği günümüz koşullarında SIG Bluetooth mirasını canlı tutmaya çalıştığını da Bluetooth 5.0’la kanıtlamış oldu. SIG yaptığı açıklamalarda Bluetooth 5.0 kullanacak cihazların çok yakında tüketiciyle buluşacağının da altını çizdi.

Şu aralar pazarda konuşulan en sıcak konu ise Samsung Galaxy S8’inde Bluetooth 5.0’la geleceği iddiası. Birçok kaynak bunun hayal değil gerçek olduğunu iddia ediyor. Bu iddiaların gerçek olması durumunda Galaxy S8 Bluetooth 5.0 kullanan ilk telefon olma özelliğine sahip olacak. Buda onu rakiplerinden bir adım daha ileriye çıkarmak için önemli bir sebep.

Gerçi bu duruma çok şaşırmamak gerekir. Çünkü teknoloji kullanıma hazır durumda. Bluetooth 5.0‘ın bundan sonra çıkacak bütün amiral gemisi telefonların olmazsa olması haline kesin. Ama şu kesinki Bluetooth 5.0, Samsung Galaxy S8’i beklemek için bize çok iyi bir sebep vermiş oldu.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...