Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 Bluetooth 5’i kullanacak

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 Bluetooth 5’i kullanacak

Geçtiğimiz haftalarda Bluetooth Special Interest Group (SIG) tarafından yapılan açıklamalarda Bluetooth 5’in özellikleri tanıtıldı. Yapılan açıklamalarda Bluetooth 5.0’ın şuanda kullanılan sürümü Bluetooth 4.2’den tam 4 kart daha fazla menzili olacağı ifade edildi. Bluetooth 5.0’ın hızının önceki sürümünden iki kat fazla olacağına dikkat çeken SIG, 5.0’la kurulan bağların çok daha sağlam, güvenli olacağı ve daha az enerji tüketeceği belirtildi.

Hız ve güvenliğin zaruret haline geldiği günümüz koşullarında SIG Bluetooth mirasını canlı tutmaya çalıştığını da Bluetooth 5.0’la kanıtlamış oldu. SIG yaptığı açıklamalarda Bluetooth 5.0 kullanacak cihazların çok yakında tüketiciyle buluşacağının da altını çizdi.

Şu aralar pazarda konuşulan en sıcak konu ise Samsung Galaxy S8’inde Bluetooth 5.0’la geleceği iddiası. Birçok kaynak bunun hayal değil gerçek olduğunu iddia ediyor. Bu iddiaların gerçek olması durumunda Galaxy S8 Bluetooth 5.0 kullanan ilk telefon olma özelliğine sahip olacak. Buda onu rakiplerinden bir adım daha ileriye çıkarmak için önemli bir sebep.

OKU ►  Kalp pillerini ve bilgisayar korsanlarını hiçbir arada düşündünüz mü

Gerçi bu duruma çok şaşırmamak gerekir. Çünkü teknoloji kullanıma hazır durumda. Bluetooth 5.0‘ın bundan sonra çıkacak bütün amiral gemisi telefonların olmazsa olması haline kesin. Ama şu kesinki Bluetooth 5.0, Samsung Galaxy S8’i beklemek için bize çok iyi bir sebep vermiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here