Sara krizi tetikleyen ‘Tweet’ attı, polis tarafından tutuklandı

Date:

Vanity Fair editörünün sara krizi geçirmesine sebep oldu

Bundan üç ay önce ABD de yayınlanan Vanity Fair dergisinin editörlerinden Kurt Eichenwald, hiçte alışılagelmemiş bir saldırıya uğramıştı. Akla gelmeyen saldırı Twitter üzerinden geldi.

Vanity Fair dergisinin editörü Kurt Eichenwald epilepsi (sara) hastası bir yazar. Habere göre John Rayne Rivello isimli saldırgan, Eichenwald’a saldırmak amacıyla sara krizini tetikleyecek renklere ve ışıklandırmaya sahip bir tweet gönderdi. Zira sara hastalığı dışarıdan gelen belli ışık ve renklere duyarlı ve krizlere sebep olabiliyor. İddiaya göre saldırgan Rivello, Eichenwald’a gönderdiği sara krizi tetikleyici tweetiyle birlikte, “yaptığın haber yüzünden kriz geçirmeyi hak ediyorsun” yazan bir de mesaj gönderdi.

FBI Dalllas Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Saldırgan John Ranye Rivello polis tarafından tutuklandı. FBI konuyla ilgili yaptığı açıklamada, arama kararı çıktıktan sonra saldırgan Rivello’nun Twitter hesabını incelediklerini ve Eichenwald’ın hesabına gönderilen mesajları bulduklarını ifade etti. Bununla birlikte editörün hesabına “umarım ölürsün” yazan mesajlar gönderdiği de keşfedildi.

Saldırganın tam olarak hangi suçlarla yargılanacağı şimdilik bir resmiyet kazanmadı. Bunların içerisinde “online taciz” suçları bulunup bulunmayacağı da henüz bilinmiyor.

Vanity Fair dergisi ABD Başkanı Donald Trump’ın sahip olduğu Trump Grill restoranıyla ilgili olumsuz bir eleştiri yazısı yazdıktan sonra Trump taraftarları tarafından topa tutulmuştu. Bununla birlikte Başkan Trump’ta derginin hiç tiraj almadığını ifade eden ve dergiyi “ölü” iddia eden bir tweet atmıştı.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...