Sara krizi tetikleyen ‘Tweet’ attı, polis tarafından tutuklandı

Vanity Fair editörünün sara krizi geçirmesine sebep oldu

Bundan üç ay önce ABD de yayınlanan Vanity Fair dergisinin editörlerinden Kurt Eichenwald, hiçte alışılagelmemiş bir saldırıya uğramıştı. Akla gelmeyen saldırı Twitter üzerinden geldi.

Vanity Fair dergisinin editörü Kurt Eichenwald epilepsi (sara) hastası bir yazar. Habere göre John Rayne Rivello isimli saldırgan, Eichenwald’a saldırmak amacıyla sara krizini tetikleyecek renklere ve ışıklandırmaya sahip bir tweet gönderdi. Zira sara hastalığı dışarıdan gelen belli ışık ve renklere duyarlı ve krizlere sebep olabiliyor. İddiaya göre saldırgan Rivello, Eichenwald’a gönderdiği sara krizi tetikleyici tweetiyle birlikte, “yaptığın haber yüzünden kriz geçirmeyi hak ediyorsun” yazan bir de mesaj gönderdi.

FBI Dalllas Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Saldırgan John Ranye Rivello polis tarafından tutuklandı. FBI konuyla ilgili yaptığı açıklamada, arama kararı çıktıktan sonra saldırgan Rivello’nun Twitter hesabını incelediklerini ve Eichenwald’ın hesabına gönderilen mesajları bulduklarını ifade etti. Bununla birlikte editörün hesabına “umarım ölürsün” yazan mesajlar gönderdiği de keşfedildi.

OKU ►  WhatsApp'ta kişisel videolarınızdan nasıl GIF oluşturursunuz?
OKU ►  Kuzgunların kindar oldukları bir kez daha ispat edildi

Saldırganın tam olarak hangi suçlarla yargılanacağı şimdilik bir resmiyet kazanmadı. Bunların içerisinde “online taciz” suçları bulunup bulunmayacağı da henüz bilinmiyor.

Vanity Fair dergisi ABD Başkanı Donald Trump’ın sahip olduğu Trump Grill restoranıyla ilgili olumsuz bir eleştiri yazısı yazdıktan sonra Trump taraftarları tarafından topa tutulmuştu. Bununla birlikte Başkan Trump’ta derginin hiç tiraj almadığını ifade eden ve dergiyi “ölü” iddia eden bir tweet atmıştı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox