Sherlock finalini Ruslar mı sızdırdı?

Date:

BBC, Sherlock’ın 4. Sezon finalinin Rusça versiyonu izinsiz olarak bir siteye yüklendikten sonra, sızdırmanın nasıl gerçekleştiğini araştırıyor.

‘His Final Problem’ bölümünün sızdırılmış bir versiyonundan kısa bir senaryo ile ilgili bildirim Rus devlet televizyonu Kanal 1’de gösterime sunuldu. Film cumartesi günü online ortamda görüldü.

Sızdırılan bölüm online ortamda dolaşmaya başladıktan sonra BBC :

şeklinde bir tweet attı.

Mesajda ; “Biliyoruz ki #Sherlock’un 3. bölümü online ortamda izinsiz olarak yüklenmiş. Denk gelecek olursanız lütfen paylaşımda bulunmayın” yazıyordu.

Gösterimin yapımcısı Sue Vertue Rus kaynaklı sızıntıyı doğruları ve kullanıcılardan paylaşımda bulunmamalarını rica etti:

“BBC Worldwide, oldukça güvenli içerik protokollerimizde bulunan açıkları çok ciddi olarak araştırıyor. Biz de bu sızıntının nasıl gerçekleştiğine dair kapsamlı bir araştırma başlattık”.

Görünen o ki İngiliz yayımcı ne olduğunu anlamak için Rus Kanal 1 televizyonu ile temasta. Araştırmalar tamamlandığında bir açıklama yapılacaktır.

İngilizler sebebin politik olabileceğini düşünüyor

Bir çok İngiliz gazete hackleme olayının politik maksatlarla gerçekleştirilmiş olabileceği tahmininde bulunuyor. The Daily Telegraph, BBC World Servisi’nin Rus dilinde yapılan yayınını genişletme kararı almış olmasının Kremlin’i kızdırdığını iddia ediyor.

Ekim ayında bir Rus dış işleri sözcüsü, NatWest’in, RT (Rus ya’nın İngilizce dilinde yayın yapan kanalı) ile bağlantılı banka hesaplarını kapatma girişiminden sonra İngiliz medyasına karşı kısas uygulanacağına dair söz vermişti.

“Duruşumuz açık: hakkımızı arayacağız” diyen Maria Zakharova sözlerine şöyle devam etti: “Onlar (İngilizler) ne veriyorlarsa karşılığında onu alacaklar”.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...