Silent Hill gibi psikolojik korku sevenler için yeni oyun; Husk

Date:

Atmosferiyle Silent Hill’i hatırlatan Husk yeni tanıtım videosuyla birlikte çıktı

Psikolojik korku dendiğinde ilk akla gelen oyun Silent Hill’dir. Geçtiğimiz sene Konami ile Kojima’nın arasının bozulmasıyla heyecanla beklediğimiz Silent Hill’in yeni oyunu iptal olmuştu. Silent Hill’in yeni oyununun hayallerini kurarken bu boşluğu doldurabilecek bir yapım Steam’de yayınlandı. “Husk” bugün oyuncularla buluşuyor. Çıkışıyla birlikte bir de yeni tanıtım videosu yayınlandı.

Yıl 1995. İsminiz Matthew Palmer. Bir tren kazasının enkazında gözlerinizi açıyorsunuz. Çevrenizde kimse yok. Eşiniz ve kızınız kayıp. Yakınınızda bir tabela şu anda Silvercliff kasabasında olduğunuzu söylüyor. Bir zamanlar turistlerin gözdesi olan bu kasaba şu anda kasvetli ve boş duruyor.

“En korkunç kabuslarınızla yüzleştiğiniz Husk’da, biryandan kasabanın gizemlerini çözmeye çalışırken bir yandan da hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz”; bunlar oyunun dağıtımcısı IMGN.PRO’nun oyun hakkında söylediği açıklamalar. “Burası öyle bir yer ki sizi sadece bir sorunun cevabını bulmaya zorlayacak; aileni kurtarmak için kendi şeytanlarınla yüzleşebilecek misin?”

Husk, insanın bireysel problemlerini konu alan bir hikayeye sahip. Aile içi şiddet ve alkolizm oyunun merkezi ögeleri. Her ne kadar bunlar hassas ve tartışmalı konular olsa da eğer başarılı bir şekilde kullanılırsa insanı derin düşüncelere itebilecek ögeler. Oyun, “klasik korku hayatta kalma” türünde bir yapım. Farklı canavarlara ve bosslara sahip olan oyunda 1990’lara birçok gönderme yapılmış.

Konvansiyonel oyun mekanikleriyle derin ve duygusal konuların işlenebileceğini kanıtlamayı hedefleyen Husk, korku sevenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek mi göreceğiz. Oyun Steam’de şuanda 46TL’lik fiyatıyla 10 Aralığa kadar indirimde.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...