Yerli Drone ve Drone Savar Şirketi Harp Engineering Art

Date:

harp engieering logoHarp Arge A.Ş. olarak teknolojinin en yeni ve üstün imkanlarını erişilebilir kılmak için çalışıyor, araştırma ve geliştirmeyi süreklilik ile insanlığın hizmetine sunmayı şirket felsefemiz olarak benimsiyor ve hayat kattığımız her projeyi bu bakış açısı ile gerçekleştiriyoruz.

Harp Drone Savar, Askeri istihbarat ve gözlem sistemleri başta olmak üzere ürün yelpazesine taktik aydınlatma, robotik sistemleri ve elektromanyetik silahları ekleyen Harp Arge A.Ş. Yüksek kalite standartları, geniş şirket vizyonu ve güçlü ekibi ile arge faaliyetleri yürütmeye devam edecektir.

Harp Drone Savar

Drone’lar son zamanlarda yüksek erişilebilirlik ve düşük maliyetleri sebebi ile yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kolluk kuvvetleri yanı sıra, ticari, hobi hatta terörizm maksatları ile uçuşlar icra edilmektedir. Yapısal özellikleri sayesinde küçük bir alan kaplayan Drone’lar yüksek uçuş irtifaları sebebi ile tabanca ve tüfekler ile vurulması zor hedeflerdir.

Özellikle miting, konser, stadyum ve benzeri halka açık etkinliklerde ateşli silahlarla durdurulmaları ciddi sakıncaları beraberinde getirmektedir. Drone Savar, Drone’a yüksek hızda elektronik harp teknolojisi uygulamaktadır.

Elektromanyetik saldırıya maruz kalan Drone’lar komuta kontrol ile bağlantıyı kaybederek etkisiz hale getirilmektedirler. İnsan sağlığı ve çevre güvenliğine zararı bulunmaması, sessiz ve hızlı bir sonuç üretmesi sebebi ile Drone Savar, Drone ile mücadelede etkin bir çözüm sunmaktadır.

Harp Drone Savar
Harp Drone Savar

Harp Drone Savar elektromanyetik silah sistemlerimiz süper odaklanmış antenleri ile yüksek güç gerektirmeden droneları pasifize etmektedir. Hızlı tarama ile drone komuta frekanslarına kesintisiz karıştırma uygulanmaktadır. Drone Savar silahını 3 sn kullanmak drone sistemlerini körelterek go home (eve dön) komutuna geçirmek için yeterlidir.

Drone Savar Elektromanyetik Silahlarımız Sadece kolluk kuvvetlerine satışa açık bir üründür.

kamikaze drone-400x300

Kamikaze Drone’da İlk Prototip Üretildi

Alman teknoloji devi Turncircles’ın tasarımı askeri kamikaze İnsansız Hava Aracının ilk prototipi Harp Arge tarafından üretildi. İnsansız sistemler üzerine çalışmalar yapan Alman firması Turncircles, noktasal hedeflere 30 km mesafeden gönderilebilen kamikaze İHA tasarımının üretilmesi için Türk Arge firması HARP ile anlaştı. Harp Arge ilk prototip konsep Drone sisteminin üretimini gerçekleştirerek bir ilke imza attı. 500 gram patlayıcı ile seçilen koordinata GPS/Glonass ve kendi seyrü sefer sistemi ile ölüm dalışı gerçekleştirecek olan Kamikaze İHA , her askerin yanında taşıyabileceği boyut ve ağırlığı ile personele sahada operasyonel avantaj kazandıracak.

harp-drone-swarm-400x300Drone’lar Sürü Halinde Görev Yapacak

Şirketimiz Sürü halinde görev yapacak drone sistemleri için yazılım geliştirme sürecinin büyük kısmını tamamlamıştır. Milli imkan ve kabiliyetler ile geliştirilen sürü kontrol yazılımı sayesinde birden fazla drone ile aynı anda görev yapmak mümkün hale gelecek. Sürü kontrol algoritmaları sayesinde onlarca drone ile istihbarat veya farklı askeri amaçlar için görev tanımlaması yapılabilecek.

Harp Drone Savar Proposyonel Drone Jammer İstasyonu

Harp Jammer

Full Band Drone Jammer istasyonumuz ihtiyaca göre özel olarak üretilmektedir. Frekans ve güç seçilebilir tasarıma sahip olan Full Band Drone Jammer sistemlerimiz güç kaybını en aza indiren tasarımı sayesinde tüm hava koşullarında görev yapabilen profesyonel bir üründür.

0 – 6 GHz aralığında seçilen bir veya daha fazla frekans için özel olarak imalatı yapılan jammer istasyonumuz araç veya direk üstü uygulamalarda kullanılabilir. Her frekans için en az 50 watt ve üzeri RF yayın yapılmaktadır. Düşük güç gerektiren uygulamalarda tavsiye edilmemektedir.

Drone Jammer sistemlerimiz droneların yayın yaptığı frekansları yüksek hızda tarama yaparak köreltmektedirler. Her bir drone jammer istasyonu 1 km çapta yayın yapacak şekilde imal edilmektedir.

Modüler yapısı sayesinde sistemin gücünü arttırmak veya frekans eklemek mümkündür.

Voltaj dalgalanmaları, hava koşulları ve benzeri dış etkilerden etkilenmeyen elektronik kart tasarımı ve yüksek güç Radyo Frekans tekniklerine uygun hazırlanmış endüstiriyel tasarımı sayesinde uzun kullanım ömrü sunmaktadır.

Konvoy koruma, kritik alan koruma gibi zor görevler için özel olarak imalatı yapılan Profesyonel Jammer İstasyonları, 7/24 kesintisiz çalışma için tasarlanmıştır.

infrared topinfrared top

Harp Arge İnfrared Top

Elden fırlatma yöntemi ile hedefe atılan infrared top’u alanda 6 adet süper güçlü ledi ile aydınlatma sağlamaktadır. İnfrared kameralar ile kullanıldığında yüksek görüş alanı sağlamaktadır. Bir saate varan pil ömrü sayesinde uzun süreli gözleme fırsat tanımaktadır.

ÖZELLİKLER;
• 6 YÖNDE LED
• 360 DERECE AYDINLATMA
• 850NM VEYA 940 NM
• ANAHTARLI AÇMA/KAPAMA SİSTEMİ
• 450 GRAM
• 70 MM X 70 MM X 80 MM

Bina için infrared aydınlatma, yol veya hedef aydınatması için kullanışlı bir alternatif olan infrared top hedef tarafından farkedilmeyen ışık frekansı ile infrared gözlemde yeni bir uygulama alanı açmaktadır. Elden fırlatmalarda düştüğü yeri aydınlatmaya devam eder. Dayanıklı yapısı sayesinde defalarca kullanılır.

harp drone referasları

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...