Skoda Citigo tabanlı elektrikli bir kum aracı, öğrenciler tarafından imal edildi

Öğrenciler, Skoda’nın yeni “Element”ini keşfetti!

Skoda’nin minik modeli Citigo’yu ele alan 22 öğrenci, tamamen elektrikli bir kum aracı imal etmeyi başardı. Bugüne kadar, “Citijet”, “Funstar”, “Atero” gibi konseptlere imza atan Skoda Akademisi öğrencileri, bu kez de “Element”i çıkarttı. Skoda Element’in, tavan ya da kapıları yok. Araç, 3.597 mm uzunluğunda ve 1.641 mm genişliğinde.

Öğrenciler, Skoda’nın yeni “Element”ini keşfetti!

Skoda Element, iki kişilik ve yerden tam 60 mm yüksek olan bir araçtır. Yani, tam anlamıyla klasik bir “buggy” havası taşıyor. Otomobil, metalik sarı renge boyanmış ve üzerinde siyah bantların bulundurulmuş şekilde dizayn edilmiştir. Skoda Akademisi öğrencileri, gerçekten ortaya harika bir iş çıkarmışlar. Skoda Element, 16 inçlik jantlara ve gümüş rengi ön ve arka alt koruma plakalarına sahiptir. Siyah çamurluk çıkıntıları, aracın dayanıklılığını ortaya koyuyor. Hava kanalcıklarının üst kısmında, orta konsoldan bağımsız bir navigasyon sisteminin bulunduğu araçta, arka koltukların olması gereken yerde, alüminyum bir kapak göze çarpıyor. Bu kapağın üst kısmında, bir güneş paneli, iç kısmında ise geniş ekranlı bir akıllı televizyon mevcut. Televizyon, bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlarla da eşleşebiliyor.

Öğrenciler, Skoda’nın yeni “Element”ini keşfetti!

OKU ►  Adrenalin tutkunları için dünyanın en hızlı arabaları

Öğrenciler, bir “parti aracı” yapmak için, bagaja buzdolabı koymayı da düşünmüşler. Bu buzdolabı, ekstra bir aküye ve güneş enerjisi paneline bağlı olarak çalışıyor. Araçta birer hoparlör yer alırken, ayrıca iki adet hoparlörde bagajda bulunuyor. 400 watt gücünde ses sistemine sahip. 82 PS’lik kompakt elektrik motoru, aracı 210 Nm’lik itiş gücüyle buluşturuyor. Skoda Element’in tek şarjla gidebildiği yol 160 km’dir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox