Snap’in yeni keşfi : 360 derece kamera

Date:

Snap’ten yeni satış stratejisi

Spectacles’tan sonra bir ‘Kamera firması’ için ne gelir? Konuyla ilgili üç kaynağın belirttiğine göre Snap geleceğin ürünü olarak 360 dereceli kameraları keşfetti. Snap firmanın potansiyel donanım seçeneklerini pekiştirmek için 360 derece kameralarda uzman bir geliştiriciyi ve stereoskopik kameraları bünyesine dahil etti.

Snap’in 360 kameralarla ilgili araştırmaları halen erken aşamalarda olmakla birlikte kaynakların da teyid ettiği gibi bu konuda bir ürünü piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz belli değil. Snap bu konuda yorum yapmayı reddetti.

Spectacles’ın yaptığı gibi ilk-kişi, devinimli video, yeni bir doğrudan gelir kaynağı gibi uygulamalara benzer şekilde Snap markalı 360 derece kameraların satışı, Snapchat’e yeni bir içerik formatı kazandırabilir.

[irp posts=”9695″ name=”Lockheed Martin’den 1 milyar dolarlık sözleşme”]

Snap’in M&A (Mergers&Acquisition-Birleşme&Satın alma) işlemlerine vakıf olan bir kaynak, Snap’in daha önce girişimci firmalarla onları satın alabileceği görüntüsü vererek görüşmeler yaptığını, fakat gerçekte amacının rekabete katılabileceği yeni pazarlar ve teknolojilerle ilgili bilgi toplamak olduğunu söyledi.

Aynı kaynak “Bazı durumlarda bu görüşmelerin ardından satın alma işlemleri gerçekleştiren Snap, genelde ise bir dizi insanla görüşerek onlardan neler alabileceğinin testini yaptı” dedi.

Örneğin geçen yıl selfie drone’u üretimi yapan girişimci firma Lily ile görüştü fakat devamında herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirilmedi. Bu görüşmeler daha sonra Business Insider tarafından yayınlandı ve bunun sonucunda Lily kapandı. The New York Times dün Snap’in bir drone üzerinde çalıştığını bildirdi. Fakat bu çalışmanın sonucunda bir ürün ortaya çıkaracak mı henüz belli değil.

Snap temel uzmanlık alanının dışına çıkar da drone üretimine kaymaya kalkarsa yoğun bir rekabetle karşılaşacaktır. Lily, 34 milyon dolar değerindeki ön siparişlerin satışından sonra drone üretimini nasıl yapacağını hesaplamayı başaramadan iş hayatının dışında kaldı. GoPro’nun da Karma drone’u vardı fakat o da insansız araçlarının gök yüzünden düşmesi neticesinde araçları toplatmış, ve sonra drone satışını yeniden başlatmak zorunda kalmıştı.

[irp posts=”9894″ name=”Playstation VR’ın ‘Tabanca Kumandası’ çıkış tarihi belli oldu”]

Popüler Çin drone devi DJI’ın en iyi uçan kameraları yaptığına dair geniş bir kanaat hakim olmakla birlikte piyasada daha düşük fiyatlı bir ton seçenek de mevcut. Snap daha çok kullanım kolaylığına ya da görülmemiş kamera özelliklerine odaklanarak diğerlerinden farklı olmalı, benzer cihazlara oranla daha ‘cool’ bir görüntüye sahip olmalı.

Snap 360 derece kamera satımında daha iyi bir fırsata sahip olabilir. Ricoh Theta ve Sasmsung Gear 360 gibi diğer ürünler olmakla birlikte hiç biri kapsamlı bir başarı ve Pazar hakimiyeti sağlayamadı. Snap 360 kamerasının drone’a oranla daha taşınabilir ve işletimi daha kolay olması muhtemel görünüyor. Snap’in resim çekimi konusundaki tecrübesini de arttırabilir.

Bir konser esnasında ya da savaş jetinde uzun bir 360 videoda sahneye çıkmak sıkıcı ya da özgün bir his vermeyebilir, fakat çevrenizde tanıdığınız insanların olduğu birkaç saniyelik de olsa bir video çok daha eğlenceli hissetmenize neden olabilir. Snap eğer 360 kameraları gençlerin eline alıştırabilirse, yeni kullanım durumlarını keşfedebilirler.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...