Snapchat telefon üreticiliğine soyunuyor

Date:

Sosyal medya devi hedeflerini cihaz geliştirmeye mi yöneltti?

Snapchat’i geliştiren firma Snap Inc. zamanını daha çok Android’e ayıracağını açıklamıştı. Bundan kolaylıkla Snapchat uygulamasını yeniden düzenlemeye alacağı anlamını çıkartabiliriz. Bununla birlikte firmanın yeni bir Android telefon mu üreteceği sorusu da akıllara geliyor.

Son zamanlarda Snap Inc.’in yaptığı açıklamar, uygulamasını Android platformundaki kullanıcı tabanını geliştirmeye çalıştığı üzerine. Buna en büyük sebeb olarak ise Android’in dünya çapındaki pazarda olan büyük ağını gösterebiliriz. Uygulamayı bu platformda geliştirerek özellikle yavaş internet olan bölgelerde daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Bununla birlikte bazı kaynakların ABD’deki iOS üstünlüğünün Android’e geçeceğine dair yaptığı tahminler de bu geçişe sebep olarak gösterilebilir.

Sen nesin, Snapchat?

Geçtiğimiz sene Snapchat’in Snap Inc.’e dönüşmesiyle firma sadece bir yazılım geliştiricisi olmaktan cihaz üreticisi olma yolunda bir ilerleme kaydetmiş oldu. The Spectacles akıllı gözlükleriyle bu yolda ilerlediğini gösteren Snap Inc. alanında yeni bir soluğa da imza atmış oldu.

Yakın zamanda halka arz olmasıyla birlikte bu cihazlara yenisini ekleneceğini beklemekte yanlış olmaz. Sektörde dolaşan haberlere göre bunların arasında drone üretmek bile var. O zaman neden bir telefon da üretmesin?

Snapchat bir fotoğraf paylaşma uygulaması. The Spectacles’da bu yönde geliştirilen bir cihaz. Bu sebepleri göz önünde bulundursak firmanın bir akıllı telefon geliştirmesi çok da mantıklı. Sonuçta akıllı telefonlar da kamera sahibi ve en önemlisi uygulamaya direk olarak bağlı çalışıyorlar.

Şunu da not düşelim bu ayın başında halka arz olan Snap Inc. $3 milyar değerinde bir kazanç sağlamayı bekliyor. Ve firmanın hesaplarına göre bu rakam 2027’ye kadar $14.8 milyarı bulacak. Bu gerçekten hatırı sayılır bir rakam.

Firma çoktan akıllı telefonlar gibi cihazlar konusunda uzmanlaşan isimleri bünyesinde toplamaya başladı.

Snapchat Konsept Telefonu

Snapchar Konsept Telefonu

Bazı kaynaklar Snapchat telefonunun konsept renderlarını yayınladı bile. Mesela Mediakix’in yayınladığı telefon, 360 derece açıyla kayıt yapabilen bir arka kameraya sahip ve direk olarak Snapchat uygulaması ile Spectacles’a uyumlu.

Sosyal medya devinin akıllı telefon pazarında rekabet edip etmeyeceği hala kesinlik kazanmamışken gelen haberler tek bir şeyi gösteriyor buda Snap Inc.’in buna hazır olduğu.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...