Apple’ın açıklamasına göre iOS 10.2.1 bu hatayı tamir ediyor

Sorunlu iPhone 6s bataryalarını ücretsiz olarak değiştirebileceksiniz.

Apple, beklenmedik bir şekilde kapanan cihazlarının batarya değişimi için iPhone 6s kullanıcılarına ücretsiz değişim imkanı sunuyor. Bu sorun en çok 2015 Eylül ayı ile Ekim ayı arasında üretilen iPhone 6s ünitelerinde ortaya çıkıyor.

Eğer iPhone 6s telefonunuzun ne zaman yapıldığından emin değilseniz Apple tarafından geliştirilen yeni bir aracı kullanarak cihazınızın bataryasının sorunlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Nasıl kontrol edilecek ?

Yapacağınız ilk şey seri numarayı almak. Bu numarayı birkaç yerde bulabilirsiniz: cihazın arkasında, ayarlarda, iTunes’de ya da orijinal pakette.
Numarayı bulmanın en kolay yolu Settings (Ayarlar) uygulamasını kullanmak. Numarayı almak için ayarlar>genel>hakkında bölümüne gidin ve özellikler listesinde seri numarası bölümüne bakın. Bu numaranın üzerine tıklayarak numarayı kopyalayabilirsiniz.

Seri numarayı kontrol etme

Seri numaranızı aldınız. Batarya değişimi yapabilecek müşteriler arasında yer alıp almadığınızı iki aşamada öğrenebilirsiniz:

1- iPhone 6s Batarya Programı için Apple’ın web sitesine gidin.
2- Seri numaranızı girin
3- Gönder butonuna basın

Sonrasında sayfa size ücretsiz değişim için uygun olup olmadığınızı belirtecek. Eğer uygun değilseniz, bunun sebebi seri numaranızın bu sorundan etkilenen bataryalar sınıfında olmamasıdır. Ya da halihazırda bataryanız değiştirilmiştir. Eğer bataryanızı para ödeyerek değiştirdiyseniz, paranızı geri alabilme ihtimalinizi Apple ile temasa geçerek netleştirebilirsiniz.

OKU ►  Apple, iPhone ve iPad için iOS 10.3.3 güncellemesini yayınladı

Bataryanızın değiştirilmesi için cihazınızı en yakın Apple mağazasına ya da yetkili Apple servisine götürün. Herhangi bir Apple servisine yakın mesafede olmayanlar, Apple destek birimini arayarak tamir için kargo ile gönderim yapabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here