Splatoon 2’yi Mart ayında ilk kez deneyebileceksiniz

Nintendo’nun güçlü isimlerinden Splatoon 2 oyuncularla buluşacak

Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch pek de kuvvetli olmayan oyun listesiyle birçok oyuncuyu üzmüştü. Nintendo, oyuncuların gönlünü de almak için bir atılımda bulunmuş ve sevilen oyun Splatoon serisinin 2. oyununu “Global Testfire” etkinliği adıyla oyuncuların ilk kez denemesini sağlayacak.

Global Testfire Mart ayının 24 ünde başlayacak. İki gün sürecek olan etkinlik Martın 26. da bitecek. Etkinliğe katılmak ise ücretsiz. Her gün bir saatten uzun sürecek oturumlarda mürekkep savaşlarında siz de bir savaşçı olarak kapışabileceksiniz. Oynanış süresinin saatlerle kısıtlanması her ne kadar üzücü olsa da, yazın çıkacak Splatoon 2’yi beklerken en azından elimizde bir şey olmuş olacak.

Etkinlikle gelen bir diğer sevindirici haber ise oyuna gelecek yeni oyun modları. Yeni oyun modları espor turnuvaları için çok müsait olması ile dikkat çekiyor. Yerel olarak oynanabilecek olan oyun modları çok oyunculu oynanış için kaliteli bir rekabet ortamı sağlamayı planlıyor.

OKU ►  Beklenen oyun Syberia 3’ün çıkış tarihi belli oldu

Splatoon 2 seriye yerel ağ(LAN) desteği de sağlayacak. Bu sayede oyuncular 8 kişiye kadar internet olmadan birbirleri ile mücadele edebilecekler. Bu 8 kişinin yanı sıra oyuna 2 kişide izleyici olarak girebilecek. Bu sayede maçları farklı açılardan kaydetmek de mümkün olacak.

OKU ►  Intel’in ilk hiper-hızlı 3D sürücüsü sunucularda kullanılacak

Her ne kadar Nintendo eSpor isminden bahsetmese bile oyuna gelen yeniliklerin bu konuda bir çalışma yapıldığının göstergesi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox