Stanford öğrencisinden acil ihtiyaçları gideren girişim Jetpack

Date:

Acil ihtiyaçları ihtiyaç kadarınca tedarik eden uygulama Jetpack.

Bir seyahate çıktığınızı düşünün. Seyahatiniz esnasında grip oldunuz ve soğuk algınlığı giderici bir ilaca ihtiyacınız var. Bu tipte bir ilacı önceden alıp evinizde ihtiyacınızı giderebilirken dışarıda ansızın yakalandığınız bi anda muhtaç kalabilirsiniz. İşte tam da bu zamanda ihtiyacınız olan soğuk algınlığı ilacını, ağrı kesiciyi veya boğaz pastilini ihtiyacınızı giderecek kadarını size temin edecek birisi olsun istemez miydiniz? Stanford’da okuyan bir öğrenci tarafından hayata geçen Jetpack bu noktada devreye giriyor.

“Asıl konu ihtiyaç duyulan şeyi tamamen tüketmiş olmaları değil. Ama küçük bir miktarına ihtiyaç duydukları bir durumda olmaları.” diyor Jetpack kurucusu Fatima Dicko.

Jetpack, talebe göre “acil” ihtiyaçları karşılıyor. Şimdilik sadece Stanford Üniversitesi’nde faaliyet gösteren uygulama, şuan için 1 ile 5 dolar arası değişen 15 tane ürünü stoklarında bulunduruyor. Anlık olarak kampüs içerisinde 100 öğrenci ‘Jetpack’ sırt çantalarıyla herhangi bir acil talebe karşı hazır olarak bulunuyorlar.

Önceden tedarik yapmalarının nedeni ise, talep geldiğinde tek düşüncelerinin ihtiyacı bir an önce karşılayabiliyor olmak istemeleri. Bu sırt çantası ile dolaşan “Jetpacker”lar satılan ürünlerden belli bir oranda ücret ödüyorlar. Bu yoldaki en büyük hedefleri, Jetpack’i şehirler de uygulayabilmek ve $10’a yakın fiyatlardan temalı ihtiyaç kitleri satabilmek.

İlk girişimi olan MyBestBox’a $130.000 yatırım alan Dicko, Jetpack’i de tohum aşamasına sokmayı düşünüyor.

Jetpack’in önceliği ise gelecek yıl Harvard ve Cornell üniversitelerinde de faaliyet göstermeye başlamak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...