Tesla’nın fan yapımı reklam yarışması ‘Project Loveday’ duyuruldu

Date:

Elon Musk söz verdiği gibi Tesla için reklam filmi yarışması düzenliyor

Hatırlarsanız Tesla’nın reklama ihtiyaç duymadığından ve geleneksel reklam yöntemlerine başvurmadığından bahsetmiştik. Zaten Tesla ürünlerini çok seven hayran kitleleri de amatör şekilde videolar hazırlayarak viral reklamlar ile bu ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Yapılan bu amatör reklamların bazılarının çok başarılı olduğunu ve büyük ilgi topladığını düşünen 5. sınıf öğrencisi Bria, Elon Musk’a hayranlar arasında yapılacak Tesla temalı bir yarışma düzenlemesi teklifinde bulunmuştu. Bria’dan ilham alan Musk, Twitter üzerinden fikri çok beğendiğini ve bu yarışmayı düzenleyeceğini belirtmişti.

Yarışmanın ismi ‘Project Loveday’

Sözünden geri dönmeyen Elon Musk, kısa süre içerisinde Project Loveday adlı yarışmayı hayranlarına duyurdu. Tesla’nın resmi sitesinde yazılanlara göre, yarışmacılar en fazla 90 saniyelik bir reklam filmi çekerek site üzerinden filmi YouTube’a yükleyecekler. Ayrıca konuların Tesla, SolarCity, şirketin diğer ürünleri ve genel yeşil misyonu hakkında seçilebileceği belirtilmiş.

Ödüller pek tatmin edici değil

4 Mart’ta başlayan yarışma 8 Mayıs’a kadar sürecek, yani yarışmacıların daha düşünmek için epey zamanları var. Ancak yarışmaya katılmaya karar vermeden önce ödül listesine göz atmak isteyebilirsiniz. Sıralamada ilk on sıradaki yarışmacı Tesla’nın sosyal medya hesabında yayınlanacak. Büyük ödülün kazananı ise, gelecekteki bir Tesla ürününün lansmanına katılmak için iki kişilik bir gezi hakkı kazanacak.

Bu reklamlar hayranlar tarafından zaten herhangi bir yarışma düzenlenmeden önce de yapıldığı için, Tesla’nın ilgiyi arttırmak amacıyla daha fazlasını yapması gerekmiyor. Yarışmaya katılanların ödül olarak ücretsiz bir Model 3 gibi bir hayalleri olabilir. Fakat herhangi bir sürpriz olmadığı sürece böyle bir durum pek olası gözükmüyor. Bu yarışma ancak işi severek yapacakların işi. İlgilenenler resmi kuralları ve kayıt formunu kontrol etmelidir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...