Elon Musk söz verdiği gibi Tesla için reklam filmi yarışması düzenliyor

Elon Musk söz verdiği gibi Tesla için reklam filmi yarışması düzenliyor

Hatırlarsanız Tesla’nın reklama ihtiyaç duymadığından ve geleneksel reklam yöntemlerine başvurmadığından bahsetmiştik. Zaten Tesla ürünlerini çok seven hayran kitleleri de amatör şekilde videolar hazırlayarak viral reklamlar ile bu ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Yapılan bu amatör reklamların bazılarının çok başarılı olduğunu ve büyük ilgi topladığını düşünen 5. sınıf öğrencisi Bria, Elon Musk’a hayranlar arasında yapılacak Tesla temalı bir yarışma düzenlemesi teklifinde bulunmuştu. Bria’dan ilham alan Musk, Twitter üzerinden fikri çok beğendiğini ve bu yarışmayı düzenleyeceğini belirtmişti.

Yarışmanın ismi ‘Project Loveday’

Sözünden geri dönmeyen Elon Musk, kısa süre içerisinde Project Loveday adlı yarışmayı hayranlarına duyurdu. Tesla’nın resmi sitesinde yazılanlara göre, yarışmacılar en fazla 90 saniyelik bir reklam filmi çekerek site üzerinden filmi YouTube’a yükleyecekler. Ayrıca konuların Tesla, SolarCity, şirketin diğer ürünleri ve genel yeşil misyonu hakkında seçilebileceği belirtilmiş.

Ödüller pek tatmin edici değil

4 Mart’ta başlayan yarışma 8 Mayıs’a kadar sürecek, yani yarışmacıların daha düşünmek için epey zamanları var. Ancak yarışmaya katılmaya karar vermeden önce ödül listesine göz atmak isteyebilirsiniz. Sıralamada ilk on sıradaki yarışmacı Tesla’nın sosyal medya hesabında yayınlanacak. Büyük ödülün kazananı ise, gelecekteki bir Tesla ürününün lansmanına katılmak için iki kişilik bir gezi hakkı kazanacak.

OKU ►  Amerikan polisi Google'a baskı yapıyor

Bu reklamlar hayranlar tarafından zaten herhangi bir yarışma düzenlenmeden önce de yapıldığı için, Tesla’nın ilgiyi arttırmak amacıyla daha fazlasını yapması gerekmiyor. Yarışmaya katılanların ödül olarak ücretsiz bir Model 3 gibi bir hayalleri olabilir. Fakat herhangi bir sürpriz olmadığı sürece böyle bir durum pek olası gözükmüyor. Bu yarışma ancak işi severek yapacakların işi. İlgilenenler resmi kuralları ve kayıt formunu kontrol etmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here