Star Wars Battlefront 2’de ‘Hikaye Modu’ olacak

Date:

Hikaye modu eksikliğiyle sevenlerini üzen Battlefront, serinin ikinci oyununda hikaye modunu getirecek

Star Wars Battlefront ilk çıktığı zaman hayal kırıklığına uğramamak mümkün değildi. Sonuçta Battlefront’un yapımcısı DICE bize en sevdiğimiz evrenlerden biri olan Star Wars’a ait son jenerasyon bir oyun yaptıklarını söylemişti. Maalesef bu söz sadece çok oyunculu bir oyun içindi. Ama galiba oyunun dağıtımcısı EA dersini almış. Çünkü Battlefront 2 tek kişilik bir hikaye modu ile birlikte gelecek.

3 stüdyo birlikte çalışacak

İlginç olan ise DICE firması artık oyunun tek yapımcısı değil. Kendilerini Burnout serisiyle tanıdığımız Criterion ile birlikte EA’in yeni kurduğu Motive Studios’da Battlefront 2’nin yapımında yer alan geliştiriciler. Criterion ilk oyundaki araçların geliştirilmesi ve geçtiğimiz Aralık ayında çıkan Battlefront PSVR Missions’ın yapımında yer almıştı. EA’in yaptığı açıklama 3 taraflı bir ortaklığın müjdesini vermiş oldu.

Orijinal üçlemesinin aksine, Battlefront 2’nin orijinal oyunu Star Wars evrenindeki farklı birçok dönemde geçecek. Ayrıca seriden tanıdığımız birçok kahramanda oynanabilir karakterler olacak. EA yaptığı açıklamada Battlefront 1’in en çok şikayet alan yanının basit karakter gelişimi olduğunu farkında olduklarını ifade etti. Bundan ders çıkaran EA Battlefront 2’nin çok oyunculu modunda çok daha kapsamlı bir karakter ilerleme sistemi olacağını belirtti.

Battlefront’un hikaye modunun olmaması ve yetersiz çok oyuncu haritalarından sonra EA yeni açıklamaları doğru yolda gittiklerinin kanıtladı. Bunu söylerken ilk oyunun Star Wars dünyasını görselleriyle ve atmosferiyle iyi yansıttığını da unutmamak lazım. Umarız EA istediğimiz Star Wars oyununu bize sunmayı başarır.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...