Hikaye modu eksikliğiyle sevenlerini üzen Battlefront, serinin ikinci oyununda hikaye modunu getirecek

Hikaye modu eksikliğiyle sevenlerini üzen Battlefront, serinin ikinci oyununda hikaye modunu getirecek

Star Wars Battlefront ilk çıktığı zaman hayal kırıklığına uğramamak mümkün değildi. Sonuçta Battlefront’un yapımcısı DICE bize en sevdiğimiz evrenlerden biri olan Star Wars’a ait son jenerasyon bir oyun yaptıklarını söylemişti. Maalesef bu söz sadece çok oyunculu bir oyun içindi. Ama galiba oyunun dağıtımcısı EA dersini almış. Çünkü Battlefront 2 tek kişilik bir hikaye modu ile birlikte gelecek.

3 stüdyo birlikte çalışacak

İlginç olan ise DICE firması artık oyunun tek yapımcısı değil. Kendilerini Burnout serisiyle tanıdığımız Criterion ile birlikte EA’in yeni kurduğu Motive Studios’da Battlefront 2’nin yapımında yer alan geliştiriciler. Criterion ilk oyundaki araçların geliştirilmesi ve geçtiğimiz Aralık ayında çıkan Battlefront PSVR Missions’ın yapımında yer almıştı. EA’in yaptığı açıklama 3 taraflı bir ortaklığın müjdesini vermiş oldu.

Orijinal üçlemesinin aksine, Battlefront 2’nin orijinal oyunu Star Wars evrenindeki farklı birçok dönemde geçecek. Ayrıca seriden tanıdığımız birçok kahramanda oynanabilir karakterler olacak. EA yaptığı açıklamada Battlefront 1’in en çok şikayet alan yanının basit karakter gelişimi olduğunu farkında olduklarını ifade etti. Bundan ders çıkaran EA Battlefront 2’nin çok oyunculu modunda çok daha kapsamlı bir karakter ilerleme sistemi olacağını belirtti.

OKU ►  Bu PowerPoint eklentisine dikkat edin

Battlefront’un hikaye modunun olmaması ve yetersiz çok oyuncu haritalarından sonra EA yeni açıklamaları doğru yolda gittiklerinin kanıtladı. Bunu söylerken ilk oyunun Star Wars dünyasını görselleriyle ve atmosferiyle iyi yansıttığını da unutmamak lazım. Umarız EA istediğimiz Star Wars oyununu bize sunmayı başarır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here