Uygulamaya gelecek yeni lens özelliğiyle Snapchat hem suratları hem de bulunduğunuz yeri tanıyabilecek

Uygulamaya gelecek yeni lens özelliğiyle Snapchat hem suratları hem de bulunduğunuz yeri tanıyabilecek

Sosyal medya devi Snap Inc. popüler uygulamaları Snapchat için yeni bir özellik geliştirdiklerini duyurdu. Buna göre Snapchat’in içerisine eklenecek yeni lens özelliği ile uygulama sizi ve çevrenizi tanıyabilecek.

Çevrenize de animasyon ekleyebileceksiniz

The Information tarafından yapılan habere göre yeni akıllı lens özelliği etrafınızı tanımlayarak görüntünüzün üzerine 3 boyutlu animasyonlar eklemenizi sağlayacak. Bu şu anda uygulamada bulunan lens özelliğinden farklı olacak. Yeni özellikle çekim yaptığınız sahnelere kar yağışı gibi animasyonlar ekleyebileceksiniz. Ve bu animasyonlar sahnenizde bulunan objeleri tanımlayarak buna göre tepki verecekler.

Yapılan açıkamaya göre yeni özellik şuanda geliştirme safhasının son aşamasında. Buna rağmen akıllı lens özelliğinin gelmesini bekliyorsanız çok acele etmeyin çünkü kısa süre içerisinde çıkarılması planlanmıyor. Çünkü özelliğin ticari kısmı konusunda da alt yapı çalışmalarının devam etmesi bekleniyor. Bu tip bir özelliğin reklamcılar için büyük bir potansiyele sahip olduğu bir gerçek.

Her ne kadar kişilerin üzerinde farklılık sağlayan animasyonlarla çevre üzerinde farklılık sağlayan animasyonlar ilk bakışta birbirinin aynısı gibi gözükse de aslında çok farklı özellikler. Bunun en önemli sebebi ise reklam imkanların artması. Sonuçta bir kullanıcının çevresine reklam eklemek suratlarına eklemekten çok daha mantıklı ve yapılabilir bir şey.

OKU ►  Drone sürülerini hackerlara karşı korumak mümkün mü?

Snap Inc. halka arz olan sosyal medya firmalarından biri olmak yolunda hızla ilerliyor. Ticari anlamda buna göre hazırlık yapan firma, reklamcılar için avantajlı olacak bu adımıyla çok daha yol kat edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here