Snapchat’le çevrenize animasyon ekleyebileceksiniz

Date:

Uygulamaya gelecek yeni lens özelliğiyle Snapchat hem suratları hem de bulunduğunuz yeri tanıyabilecek

Sosyal medya devi Snap Inc. popüler uygulamaları Snapchat için yeni bir özellik geliştirdiklerini duyurdu. Buna göre Snapchat’in içerisine eklenecek yeni lens özelliği ile uygulama sizi ve çevrenizi tanıyabilecek.

Çevrenize de animasyon ekleyebileceksiniz

The Information tarafından yapılan habere göre yeni akıllı lens özelliği etrafınızı tanımlayarak görüntünüzün üzerine 3 boyutlu animasyonlar eklemenizi sağlayacak. Bu şu anda uygulamada bulunan lens özelliğinden farklı olacak. Yeni özellikle çekim yaptığınız sahnelere kar yağışı gibi animasyonlar ekleyebileceksiniz. Ve bu animasyonlar sahnenizde bulunan objeleri tanımlayarak buna göre tepki verecekler.

Yapılan açıkamaya göre yeni özellik şuanda geliştirme safhasının son aşamasında. Buna rağmen akıllı lens özelliğinin gelmesini bekliyorsanız çok acele etmeyin çünkü kısa süre içerisinde çıkarılması planlanmıyor. Çünkü özelliğin ticari kısmı konusunda da alt yapı çalışmalarının devam etmesi bekleniyor. Bu tip bir özelliğin reklamcılar için büyük bir potansiyele sahip olduğu bir gerçek.

Her ne kadar kişilerin üzerinde farklılık sağlayan animasyonlarla çevre üzerinde farklılık sağlayan animasyonlar ilk bakışta birbirinin aynısı gibi gözükse de aslında çok farklı özellikler. Bunun en önemli sebebi ise reklam imkanların artması. Sonuçta bir kullanıcının çevresine reklam eklemek suratlarına eklemekten çok daha mantıklı ve yapılabilir bir şey.

Snap Inc. halka arz olan sosyal medya firmalarından biri olmak yolunda hızla ilerliyor. Ticari anlamda buna göre hazırlık yapan firma, reklamcılar için avantajlı olacak bu adımıyla çok daha yol kat edebilir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...