Super Mario Run, Pokemon'u birinci gününde geçmeyi başardı

Süper Mario Run oyunu zirveye koşuyor

2016 yılının son günlerinde Super Mario Run, Pokemon’u birinci gününde geçmeyi başardı. Görünüşe göre Niantic, Süper Mario Run oyunundan iyi para kazanacağına benziyor.

Süper Mario Run oyunu Apptopia’ya göre, oyun birinci günde 2,85 milyon indirildi. Bir günde bu kadar indirilme gerçekten muhteşem. Diğer taraftan Pokemon Go oyunu Temmuz ayında piyasaya sürüldüğü ilk günde sadece 900.000 kez indirilmişti.

Buna rağmen Pokémon Go oyunu App Store tarihindeki en iyi ilk haftayı yaşadığını doğruladı. Sektördeki analistlere göre, ilk ayın sonunda oyun 160 milyon dolara ulaşmıştı.

Bu karşılaştırma tamda adil sayılmaz. Pokemon Go oyunu 4 ülkede piyasaya sürüldü bunlar: Yeni Zelanda, ABD, Avustralya ve Japonya. Ayrıca piyasaya sürülmeden Süper Mario Run oyunu kadar da reklamı yapılmadı. Bu duruma bakıldığında, Pokemon Go oyununun istatistikleri gerçekten güzel.

Oyuncular Süper Mario Run oyununun tam sürümünü oynamak için 10 dolar gibi bir rakam ödemeleri gerekiyor. Belkide bu ücret çoğu oyuncunun hoşuna gitmeyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here