Bu Vegas oteli, tüm konuklarına Amazon tarafından işletilen bir uşak sunuyor

Wynn Las Vegas otelindeki tüm odalarda Amazon Echo olacak

Oteldeki 4.748 oda, Amazon’un ses kontrollü hoparlörü Echo ile donatılıyor. Böylece, cihazın arkasındaki beyin olan Alexa’ya, istediğinizi sorabileceksiniz.

Otel, aylardır Echo’yu kuruyor ve bu hizmet 2017 yılının ortalarında tüm odalarda aktif olacak. Konuklar, Alexa’dan ışıkları kapatmasını, klima ayarını yapmasını, perdeleri açmasını veya TV’yi açmasını isteyebilecek. Otel, konuklarına, sorular sormak, alarm ayarlamak, spor olaylarını kontrol etmek (muhtemelen kumar amaçlı) ve haberleri takip etmek için Alexa’yı da sunmayı düşünüyor.

Başka bir deyişle, Alexa bir insanın yapabileceği konsiyerj hizmetini boşa çıkarıyor.

Wynn Resorts CEO’su Steve Wynn Çarşamba günü yaptığı açıklamada “Odanızla zahmetsizce konuşabilirsiniz” dedi. Ayrıca, cihazın Amazon ortaklığıyla ilgili yayınlanan bir videoda bu sistemden bir kahya olarak bahsetti. Her odaya bu cihazlardan monte etmek, Amazon için hem çok iyi bir reklam hemde satışlarını arttıracak bir hareket.

OKU ►  Apple, Siri, kablosuz şarj ve Smart Dock patenti verdi

Ancak bu yeni hizmet her zaman olduğu gibi, bazı gizlilik ve güvenlik endişelerini beraberinde getiriyor. Özellikle de cihaz her söylediğinizi kaydederken.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox