Karşınızda Super Mario Run

Super Mario’nun ilk ay gelirinde 70 milyon doları aşması bekleniyor

Super Mario Run oyunu, resmi olarak 15 Aralık tarihinde akıllı telefonların App Store ve Play Store’larında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Oyuna ücretsiz olarak erişim olmasına rağmen Nintendo, bu oyundan büyük miktarlar kazanacağını düşünüyor.

Oyun başı deneyimlerinde oyuncular herhangi bir ücret ödemeyecekler ama oyunun tam sürümünün kilidini açmak için 9,99 $ ödemeleri gerekiyor. Bu da Nintendo için büyük bir gelir demek oluyor. Sensor Tower’ın ilk araştırmalarına göre, App Store’da ilk ayı için brüt geliri 71 milyon $ ‘lık hatrı sayılır bir gelir olması bekleniyor. Bu gelir, Pokemon Go veya Clash Royale oyunlarının ölçeğinde başarılı olmasa da, Super Mario Run’ın kalitesi hala mobil oyunlarda en üst sıralarda yer aldığını gösteriyor bu da elbette büyük bir başarı.

Sensor Tower’ın tahmini, milyonlarca ön kayıt sayısına dayanıyor, başlangıç olarak oyunu indireceklerin adil bir kısmı 10 $ karşılığında oyunun tam sürümünü aldıkları varsayıldığında bu rakama nasıl ulaşıldığı görünüyor.

OKU ►  'Super Mario Run' kolay mod ile hiç ölmeyeceksiniz

Super Mario'nun ilk ay gelirinde 70 milyon doları aşması bekleniyor

Randy Nelson, App Store’daki en iyiler dahi, ücretsiz kullanıcıların küçük rakamları dahi ödemekten kaçınmalarından şikayetçi, özellikle Nintendo’nun sunduğu 9.99 $ fiyat noktasında zorluk çekeceğini belitti. Ancak Nintendo’nun perspektifi Super Mario Run oyununun yüksek miktarlar kazanacağı. Ayrıca Nintendo’nun efsane ismi Shigeru Miyamoto’nun Jimmy Fallon’un programına katılması Super Mario Run’un pazarlamasının geniş bir ağ oluşturmayı hedeflediğini söylemek mümkün.

OKU ►  'Super Mario Run' kolay mod ile hiç ölmeyeceksiniz

Mario’nun çekiciliğinin mobil hayranların üzerinde ne kadar ilerlediğini öğrenmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox