Devler sanal gerçeklik teknolojisi için bir araya geliyor

Date:

Şirketler bir araya gelerek Küresel Sanal Gerçeklik Birliği’ni oluşturdu

Son dönemlerde sanal gerçeklik, teknoloji dünyasında büyük bir yer edindi. Büyük firmalar ise bu teknolojiyi çok daha ileriye taşıyabilmenin peşinde.

Facebook, Google ve Samsung gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu dev şirketler bir araya gelerek Küresel Sanal Gerçeklik Birliği’ni oluşturdu. Bu ortaklık henüz çok yeni, ancak grup 2020 yılına kadar piyasa değerini 162 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

Kurucuları arasında HTC, Sony, Acer, Starbreeze gibi firmalarında bulunduğu kar amacı güdmeyen ve tüketicilerin isteklerini büyük ölçüde karşılamayı amaçlayan bu grup, inovasyon çalışmalarını ve ürün denemelerini de birlikte yapacak.

Oculus VR genel danışmanı olan Jordan McCollum facebook hesabında yaptığı açıklamada “Sanal gerçekliğin henüz ilk aşamalarında olmamızdan dolayı, firma liderlerinin bu sektörü sağlam temeller üzerine kurmak için beraber çalışması ve fikir alışverişi yapması çok önemli” diyerek, uluslararası firmaları kollektif çalışmaya ve VR sistemini geliştirmeye davet etti.

Google’ın yazılım müdürü Jon Wiley ise “Kurulan bu grup, sanal gerçekliğin herkes açısından tecrübe edilebilmesi için gereken ilk adımdı. Diğer meslektaşlarımız ile birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz” diyerek Jordan McCollum’un davetinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz eylül ayında Facebook ve Google’ın da aralarında bulunduğu Amazon, Microsoft ve IBM firmalarının bir başka yeni teknoloji olan yapay zekayı bir adım daha ileriye taşımak için bir araya gelmişti. Bu yeni birlikle birlikte, teknoloji dünyasının dev firmaları başka alanlarda da ortak çalışmaya hazır olduklarının sinyallerini veriyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...