Sürücüsüz nakliye aracı T-pod , 2020 yılında hizmete başlıyor

Sürücüsüz nakliye aracı T-pod , 2020 yılında hizmete başlıyor

Logan’dan katil traktör römorklarına ürkütücü benzerlik.

Çoğu uzman, otonom sürüşle yükseltilecek ilk endüstrinin kamyon sektörü olacağına inanıyor. Bu amaçla geliştirilen sürücüsüz nakliye aracı T-pod, 2020 yılında hizmete başlayacak. Bu araç sayesinde nakliye işlemleri de hızlanacak. Tam 200 araçlık bu T-pod sürücüsüz nakliye filosu, donanım açısından oldukça iyi geliştirilmiş.

Geliştirilen sürücüsüz nakliye aracı T-pod, kamera ve telemetre sistemi ile donatılmıştır. Ve, otonom sürüş özelliklerine sahiptir. Öte yandan, merkezi tesislerde bulunan sürücü istasyonlarında çalışan operatörler tarafından uzaktan kontrol edilebilecek. Bu da işleri oldukça hızlandıracak. Nakliye sırasında sürekli çalışan birinin yerine, her gün nöbet sonunda eve dönen çalışan da işlemleri tamamlayabilecek. Aracın oldukça güçlü özellikler sunuyor. Her bir T-pod filosu aracı yaklaşık 7 metre uzunluğunda ve 15 standart palet kargo kapasitesinde.

OKU ►  Nokia 8 akıllı telefon iris tarayıcısı ile piyasaya çıkacak

Sürücüsüz nakliye aracı T-pod , 2020 yılında hizmete başlıyor

Aynı zamanda, araç, 200 kWh pil paketi ile yaklaşık 200 km mesafe gidebilecek. Ve, tam yüklendiği zaman tam 18 ton ağırlığında olacak. Einride tarafından, bu hafta içerisinde aracın ilk tam ölçekli prototipi tanıtıldı. İlk olarak, 2020 yılında İsveç’te hizmete başlayacak. Ayrıca, araç için yeni şarj istasyonları da kurulacak. Kaza oranı oldukça düşük olan nakliye aracı T-pod’ta ek soför maliyeti olmaması, aracın birkaç yıl içerisinde yaygın olarak kullanılacağını gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here