Tamamen kendi kendine sürüş yapabilen Tesla şehir sokaklarında

Güncellenen yeni yazılımıyla Tesla şehir sokaklarında. Tesla, gelecekte tam otomatik sürüş gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları tüm donanımı içeren araçların yapılışını göstereceği ve aynı zamanda ilk örnek yazılımın (prototip) kısa bir demo videosunu yayınladığını açıkladı. Yeni video Tesla’nın şehir sokaklarındaki, trafikteki ve birkaç kavşaktaki yol tutuşunu gösteriyor. Güncellenen yeni yazılımıyla Tesla şehir sokaklarında.

Yayınlanan videoda sürücünün gözünden otomatik sürüş uygulamasının nasıl olduğunu görebilirsiniz.

(Yasal uygunluk için direksiyonda birinin bulunması gerekiyor). Görüntülerde direksiyon koltuğunda oturan kişinin ne gaz pedalına nede fren pedalına hiçbir temasta bulunmadığı kameraya yansıyor. Ayrıca kamerada (videoda, görüntülerde) sürüş esnasında yoldaki şeritlerin ve çevredeki nesnelerin göründüğüne dair üç farklı görüntü (bakış) mevcut.

Autopilot’un tamamen kendi kendine çalışan sürümü kesinlikle etkileyici. Bu başarı güveni arttırmaya yetiyor ve Tesla’nın kurucusu ve CEO Elon Musk’ın gelecek yıl bir ara ülke test sürüşü yapma hedefini bile karşılayabileceğini belirtiyor.

Daha önce sizler için derlediğimiz, aşağıdaki yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz
OKU ►  Tesla Süper Şarj istasyonları 2017’de nasıl olacak?

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox