The Avengers serisi oyun oluyor

Marvel’ın sevilen film serisi Avengers, oyun sevenlerin karşısına çıkacak

Geçtiğimiz sabah Marvel ve Square Enix bir duyuruları olacağını twitter üzerinden belirtmişlerdi. Bunun üzerine bütün internet dünyası heyecanla duyurunun ne olacağı üzerine teoriler üretmeye başladı. Sevilen oyun serisi Kingdom Hearts 3’ün super kahraman dünyasıyla birleşeceği bu teorilerin başını çekiyordu. Ama durumun böyle olmadığı duyuruyla birlikte anlaşıldı. Yapımcılığını iki firmanın çektiği oyunun “The Avengers Project” olduğu oyun severlere duyuruldu. Evet sevilen film serisi Avengers’ın oyunu çıkıyor.

Thor ve Iron Man oyuncuların karşısında

Oyunlar demek daha doğru olacak çünkü Marvel ve Square Enix Avengers’ı seri olarak çıkaracaklarının bilgisini verdi. Oyunla ilgili birde tanıtım videosu yayınlandı. Videoda çatlamış gözlükler, Thor’un çekici ve Iron Man’in zırhı toprak içerisinde dağılmış vaziyette görünüyor. Ve videodaki dış ses, “dünya her zaman kahramanlara ihtiyaç duyacak. İnsanlar, “sen farklısın, sen tehlikelisin” dese bile. Sadece birleşmemiz yeterli” şeklinde konuşarak muhtemel bir tehdide karşı süper kahramanların birleşmesi gerekeceğini ifade ediyor.

OKU ►  Türk Yapımı Mobil Oyun : Mission Helicopter

Square Enix ve Marvel ortaklığı

Oyun aslında hiç beklenmedik bir ortaklığın meyvesi. Final Fantasy ve birçok diğer Japon oyunun yapımcısı Square Enix ile çizgi roman ve film dünyasının dev ismi Marvel. Square Enix yapımcı rolünü üstlensede batılı yapımcılarla birlikte çalışacağını da duyurdu. Bunların birinci Tomb Raider serisinin yapımcılar Crystal Dynamics diğeri ise Deus Ex: Mankind’ın yapımcısı olan Eidos Montreal. İkisinin adını da tanıtım videosunda görmek mümkün. Bu oyun firmaları yaptıkları büyük, pahalı, aksiyon dolu ve birçok rol yapma oyunu öğesine sahip yapıtlarla meşhur. Super kahraman oyunu üretecek olan bu yapımcı firmalar Rocksteady gibi kendini kanıtlamış stüdyolarla kapışacak. Zira Rocksteady’nin Batman Arkham serisi süper kahraman oyunları türünde şuanda altın standartta ulaşmış bir oyun.

OKU ►  Sharp FS8016, Geekbench’te ortaya çıktı

Şu anda yeni çıkacak Avengers oyunu için heyecanlanmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok. Çünkü oyunun ne hangi türde olacağına dair ne de ne zaman çıkacağına dair bir bilgi paylaşılmadı.

OKU ►  Overwatch’ın sevilen karakteri Lucio, Heroes of the Storm’a geliyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox