The Elder Scrolls: Legends iPad’lere çıktı

Android tabletlere, Maclere ve akıllı telefonlara da gelecek

Bethesda Softworks’ün strateji temelli kart oyunu The Elder Scrolls: Legends, dünyanın her yerinde iPad platformlarına çıktı.

Oyunu oynamak için cihazınızın iOS 10 yada daha yüksek bir sürümde olması lazım. Bununla birlikte oyun en eski iPad 4’lerde çalışacak ve daha eski modellerde oynanamayacak.

Android severler üzülmesin. Oyunun Android versiyonu önümüzdeki ay çıkacak. Mayıs ayında da Mac OS versiyonu geliyor. En son olarak da akıllı telefon iOS ve Android akıllı telefonları oyunu yazın oynayabilecek. Oyun ilk kez geçtiğimiz Mart 9 tarihinde PC platformuna çıkmıştı.

Oyunun geliştirici koltuğunda Dire Wolf Digital oturuyor. Basitçe anlatmak gerekirse oyunda dijital kartlarla arena tarzı ortamda ya online ya da hayali karakterlerle mücadele ediyorsunuz. Oyun Hearthstone, Magic the Gathering ve bu tarzdaki diğer oyunlara benziyor ama kendi tarzını da yakalamayı başarmış. Oyundaki kartlar, Elder Scrolls dünyasında bulunan karakterlerden, eşyalardan, bölgelerden ya da yaratıklardan düşüyor. Oyunun oyuncuları arenaya yaratıklar ve savaşçılar çağırırken bunları belli bir sırayla yerleştiriyor. Aynı zamanda oyunda rünlerde bulunuyor ki bunlar oyuncu sağlık kaybettikçe kart çağırmaya yarıyor.

OKU ►  Square Enix ‘Mana’ serisini koleksiyon olarak Switch’e çıkarıyor

Oyundaki kart destelerini oynayarak geliştirebilmenizin yanında aynı zamanda Hearthstone’da oyduğu gibi parayla da alabiliyorsunuz. Destelerin fiyatları $2,99’dan $69,99’a kadar değişiyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox