Tinder’dan Snapchat’e rakip atılım

Satın aldığı Wheel uygulamasıyla Snapchat tarzı paylaşımlar yapılabilecek

İlişki kurma uygulaması Tinder, gözünü video yayıncılığına dikti. Firma kısa süre önce satın aldığı Los Angeles merkezli uygulama Wheel ile Snapchat ve benzeri uygulamalara rakip olmak niyetinde.

Wheel’in özelliği aynı Snapchat uygulamasında olduğu gibi videolu günlükler hazırlayıp paylaşabilme. Bununla ilgili bir sosyal ağ kurmayı da başarmış. Tinder bu servisi bünyesine katarak video yayınlarına başlamak niyetinde.

Wheel 2015 yılında Ferris adıyla geliştirilen bir uygulama. İlk çıktığında arkasında yatan düşünce insanların mobil ortamda daha rahat video paylaşmasını sağlamakmış. Bu sayede eğlenceli, kolay ve izlenebilir videoları aileniz ve arkadaşlarınızla çok daha kolay bir platformda paylaşabilmek hedeflenmiş.

Wheel’in bir avantajı da ara yüzünde saklı. Video montajı yapmak için büyük kolaylıklar sağlayan ara yüzle çok kısa sürede çektiğiniz videoları hazırlayıp paylaşabiliyorsunuz.

Tinder’ın satın almasıyla birlikte Wheel’in kurucular CEO Paul Boukadakis, CTO Chris Shaheen, Joey Boukadakis’te firmanın bünyesine geçeceği ifade edildi.

“Sürekli inavosyan sağlayabilmek için yeni yollar arayan bir firmayız” diyen Tinder yönetim kurulu üyesi Brian Norgard, “Paul’un bünyemize katılmasından heyecan duyuyorum. Umarım insanların birbirleriyle yeni bağlar kurmasını sağlayacak inavasyonlara imza atarız” şeklinde konuştu.

OKU ►  Snapchat’le çevrenize animasyon ekleyebileceksiniz

Video paylaşımıyla ilgili detaylı bilgi vermeyen Tinder’ın karşılıklı ilişki kuracak insanlar arasında video paylaşma imkanı sağlaması mantıklı bir adım olacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox