Tinder’dan Snapchat’e rakip atılım

Date:

Satın aldığı Wheel uygulamasıyla Snapchat tarzı paylaşımlar yapılabilecek

İlişki kurma uygulaması Tinder, gözünü video yayıncılığına dikti. Firma kısa süre önce satın aldığı Los Angeles merkezli uygulama Wheel ile Snapchat ve benzeri uygulamalara rakip olmak niyetinde.

Wheel’in özelliği aynı Snapchat uygulamasında olduğu gibi videolu günlükler hazırlayıp paylaşabilme. Bununla ilgili bir sosyal ağ kurmayı da başarmış. Tinder bu servisi bünyesine katarak video yayınlarına başlamak niyetinde.

Wheel 2015 yılında Ferris adıyla geliştirilen bir uygulama. İlk çıktığında arkasında yatan düşünce insanların mobil ortamda daha rahat video paylaşmasını sağlamakmış. Bu sayede eğlenceli, kolay ve izlenebilir videoları aileniz ve arkadaşlarınızla çok daha kolay bir platformda paylaşabilmek hedeflenmiş.

Wheel’in bir avantajı da ara yüzünde saklı. Video montajı yapmak için büyük kolaylıklar sağlayan ara yüzle çok kısa sürede çektiğiniz videoları hazırlayıp paylaşabiliyorsunuz.

Tinder’ın satın almasıyla birlikte Wheel’in kurucular CEO Paul Boukadakis, CTO Chris Shaheen, Joey Boukadakis’te firmanın bünyesine geçeceği ifade edildi.

“Sürekli inavosyan sağlayabilmek için yeni yollar arayan bir firmayız” diyen Tinder yönetim kurulu üyesi Brian Norgard, “Paul’un bünyemize katılmasından heyecan duyuyorum. Umarım insanların birbirleriyle yeni bağlar kurmasını sağlayacak inavasyonlara imza atarız” şeklinde konuştu.

[irp posts=”6634″ name=”Snapchat’le çevrenize animasyon ekleyebileceksiniz”]

Video paylaşımıyla ilgili detaylı bilgi vermeyen Tinder’ın karşılıklı ilişki kuracak insanlar arasında video paylaşma imkanı sağlaması mantıklı bir adım olacak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...