Toyota’nın yeni FJ Cruiser konsepti FT-4X Showcar

Toyota’nın yeni FJ Cruiser konsepti FT-4X Showcar

FT-4X showcar ile Toyota, efsane FJ Cruiser’ın manevi halefi olan FT-4X ile SUV müşterilerinin yeni bir alt grubunu hedef alıyor. Son dakika maceralarını olabildiğince kolaylaştırarak FT-4X veya “Future Toyota-Four-Wheel Drive Crossover” yeni bir SUV kültürü getiriyor.

Toyota’nın yeni FJ Cruiser konsepti FT-4X Showcar dört silindirli bir motorun dört tekerden çekişli bir sisteme oturtulmus. İnsanlara daha önce gitmedikleri yerlere ulaşma ve ulaştıklarında bir kamp kurabilmelerini vaat ediyor.

FT-4X ile yenilikçi bir tasarım

Toyota Kaliforniya stüdyosu, yatay veya düşey olarak açılabilen, sosyal aktivitelerde aracın arka kısmını kullanmaya teşvik eden ustaca hazırlanmis “Multi Hatch” bölme bagaj kapağı ile başlayarak, FT-4X’i arkadan öne doğru tasarladı.

Zekice dokunuşlar, knick-knacks’ı serinletebilen veya ısıtan saklama bölmelerini (nemli giysileri kurutmak için ideal), meşale işlevini yerine getirmek için çıkarılabilen iç ışıkları ve bir uyku tulumu olarak iki katına çıkarılabilen bir North Face kol dayama kapağını içermektedir.

OKU ►  Toyota’dan otomobil pilleri ile ilgili müthiş bir keşif.

Kolçağın kendisi çıkarılabilir bir kargo kutusu, kapı kolları da su şişeleri gibi çalışıyor; harici bir dikiz aynası içine monte edilmiş bir GoPro kamera ve sürücü akıllı telefonunun müzik ve haritalama uygulamalarından faydalanması için bir bağlantı istasyonu bulunuyor.

OKU ►  Toyota'nın yeni bataryaları geleceğin akıllı otomobillerine yön verme yolunda

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox