Tutuklanan Bitcoin değişim liderinin Mt. Gox hırsızlığıyla ilişkisi araştırılıyor

Yunan makamları, BTC-e Bitcoin borsasında önde gelen bir kişiyi kara para aklama şüphesiyle tutukladı

Tutuklanan Bitcoin değişim liderinin Mt Gox hırsızlığı ile bağlantılı olabileceği tahmin ediliyor. Yunan makamları BTC-e ticaret müdürlüğünden bir Rus şefi tutukladı. Ancak bir güvenlik firması Mt Gox hırsızlığı ile bu durumun bir ilişkisi olduğunu iddia etti. Yunan makamları, BTC-e Bitcoin borsasında önde gelen bir kişiyi kara para aklama şüphesiyle tutukladı. Ancak nihai suçlamalar henüz açıklanmadı. Bu şüphenin nedeni, söz konusu kişinin – Alexander Vinnik adlı bir Rus vatandaşının – platformda 4 milyar dolara kadar para akladığından şüphelenilen ve ABD makamlarının talebi üzerine gözaltına alınmış olması.

OKU ►  Qualcomm ve iPhone arasındaki çekişme gittikçe büyüyor!
Yunan makamları, BTC-e Bitcoin borsasında önde gelen bir kişiyi kara para aklama şüphesiyle tutukladı

Ancak Vinnik, potansiyel olarak kripto paylaşımını aklama eğilimi göstermedi. Tutuklanmasının hemen ardından, Bitcoin güvenlik firması Wizsec, kendisini büyük Mt. Gox 2014 hırsızlığı konusunda birincil şüpheli olarak ilan eden bir rapor yayınladı. Biliyorsunuz, şu anda bozulan döviz platformu müşterilerin Bitcoin cüzdanlarında yaklaşık yarım milyar dolar kaybettirdi.

OKU ►  Bu site aylık 500$’a telefon görüşmelerini izleme ve mesajları alma sözü veriyor

Bu arada Mt. Gox Temmuz 2015’te hırsızlığın şüphelisi olarak tutuklanan CEO’ su Mark Karpeles, masumiyetini iki hafta önce kanıtladı. Bu noktada Vinnik’ in tutuklanmasının Karpeles’ in yargılanmasına neden olup olmayacağı belli değil. Daha öncesinde de bu hırsızlık olayının içeriden kaynaklandığından şüpheleniliyordu ancak bu durum gözleri şirketin içinden başka yöne çevirdi.

OKU ►  Bitcoin neden balon değil işte 4 sebep

Yunan makamları, BTC-e Bitcoin borsasında önde gelen bir kişiyi kara para aklama şüphesiyle tutukladı

Tüm bunlara rağmen yine de, Mt. Gox, bir lider Bitcoin askeri olmayı sürdürüyor, değer kazanmaya devam ediyor. Daha önce şirket, ABD Emtia Vadeli İşlem Komisyonu, LedgerX’ in Amerika’da kurulu ilk federal denetimli dijital opsiyon değişim teklifini onaylamıştı. Mt. Gox vakası bu zamana kadar Bitcoin tarihinde ve platformda meydana gelen en büyük olay olarak tarihe geçmiş oldu. Söylentilere göre bu çöküşün değeri 744,408 Bitcoin. Yani mevcut kurlara endekslendiğinde değeri 300 Milyon doların üzerinde. Uzun zamandır Bitcoin ve sanal para birimleri üreten Wallet hesapları ve platformları üzerinde planlı ve sistemli Hacker saldırıları düzenlenmekte. Bitcoin e-ticaret hesaplarının da güvenlik önlemlerini artırdığı ve yeni düzenlemeler konusunda bilişim güvenlik merkezleri ile anlaşmaya gittiği biliniyor. Önümüzdeki günlerde Mt. Gox ile ilgili detayları paylaşıyor olacağız.

 

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox