Twitter 360 derece canlı yayın özelliğini tanıtıyor

Date:

Twitter ve Periscope’ta artık 360 derece canlı video izlenebilecek

Firmanın bir blog yazısında bildirdiğine göre Twitter ve Periscope’taki herhangi bir kullanıcı 360 derece canlı video izleyebilecek. Buna mukabil şimdilik yalnızca seçilmiş kişiler Periscope üzerinden 360 derece izleme yapabiliyorlar. Bu özelliği sadece sınırlı sayıdaki kişiler kullanabilmektedir. Facebook gibi platformlarda canlı yayın özelliğinin artarak popüler hale geliyor olması, Twitter’ın da bu tip bir özelliği piyasaya sürmeye başlayacağına dair kanaati hakim kılıyor.

360 derece canlı yayın özelliğinin sosyal medyadaki yeri

2017 yılı için kendisine yeni bir gelecek  hazırlamaya gayret eden Twitter, bunu sağlayabilme adına yeni bir özellik piyasasaya sürmek için oldukça çaba gösteriyor. Bu yıl Twitter için zorlu bir yıldı. Dünya çapında önemli etkide bulunabilecek olası kazanımlarla ilgili söylentilerin piyasaya düşmeden önce kendi platformu üzerinde paylaşıldığını ve böylece merkezi bir konumda önemli bir yer işgal ettiğini düşünen Twitter, büyümeye dönük yeni yöntemler ortaya koymak için oldukça mücadele etti. Fakat yeni ürünlerini ve özelliklerini ancak aşamalı olarak devreye sokabildi.

Görünen o ki canlı yayın yapmak isteyenler, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi telefonlarının alt bölümüne bir kamera takarak video kaydetmeye ve canlı yayın yapmaya başlayacaklar.

Facebook gibi platformlarda canlı yayın özelliğinin artarak popüler hale geliyor
Twitter’ın 360 derece canlı yayın özelliği

Şu anda sadece seçilmiş kişiler deneyebiliyor

Live 360 Video özelliği ile kullanıcılar çevrelerinde olup bitenleri kaydedebilecekler. Şu an için, yeni kullanım alanlarını keşfetmeye yönelik bir çeşit test amacıyla kullanmakta olan kişiler ile sınırlandırılmış olan bu özellikle, Twitter’da yakında 360 derece canlı video furyasına katılmış  olacak.

Her ne kadar Facebook kadar hızlı büyüyor olmasa da, 300 milyon civarında geniş bir takipçi kitlesine sahip bir platform olan Twitter gibi devasa yapılarda büyük değişiklikler yapmak, çok çaba gerektiren bir mesele haline geliyor. Dolayısı ile Twitter, büyümeyi artırmak için özellikle video yayını alanında oldukça iddialı adımlar atmak zorunda.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...