Twitter Altın Küre ödüllerini canlı yayınlayacak

Date:

Twitter Altın Küre ödüllerinde canlı yayın yapacağını duyurdu

Sadece ödül törenini değil, aynı zamanda, ünlülere kırmızı halıda yürürken Hollywood basını tarafından kimin kazanacağı gibi çeşitli soruların sorulduğu ödül töreni öncesini de canlı yayınlayacak. Twitter kullanıcıları da attığı tweetler ile bu etkinliğe katılma fırsatı yakalayacak.

“Altın Küre Kırmızı Halı Canlı yayını” adı altında 74. Geleneksel Altın Küre Ödülleri’nin tören öncesi Twitter’dan 8 Ocak’ta, Avrupa saati ile akşam 6-8 arası canlı yayınlanacak. Yayın ünlüler ile yapılan röportajları da kapsayacak. Şirket, Twitter kullanıcıları tarafından sorulmuş sorulardan bazılarını seçip röportaj sırasında ünlülere soracağını da açıkladı.

Şirketin Genel Müdürü Anthony Noto yayın anlaşması hakkındaki ifadesinde “Twitter, Altın Küre ödülleri için Hollywood Dış Basın Kurumu ve Dick Clark Yapmıcılık ile yaptığı anlaşma sayesinde tören öncesi şovunu yüksek kalite canlı yayını ile kitlelere ulaştıracak.”

Canlı yayın, Twitter kullanan veya kullanmayan herkese açık olacak. Twitter kullanıcıları yayını Moments özelliği aracalığı ile izleyebilecek. Kullanmayanlar ise goldenglobes.twitter.com adresinden veya @goldenglobes hashtag’inden yayını izleme fırsatı bulacak. Şirket, diğer bütün platformlarda olduğu gibi bu yayında da reklam kullanacak.

Twitter Altın Küre ödüllerinde canlı yayın yapacağını duyurdu

Daha fazla kullanıcıya ulaşmak amacı ile Twitter, bu sene yaptığı birçok anlaşma ile canlı yayınlara odaklanmış durumda. Şirket, NFL de dahil olmak üzere, MLB, NBA, NHL, Wimbledon ve diğer spor organizasyonları, CBS, Bloomberg haberleri gibi yayınlara imza attı.

Altın Küre Ödülleri’nde kırmızı halıda yayın yapma haklarını alması Twitter’a ciddi anlamda prestij sağladı.

NFL maçları ve canlı yayın tartışma programları milyonlarca izleyiciye ulaşsa da, bu etkinliklerin hiçbiri kullanıcı kazanmaya yardımcı olmadı. Bu nedenledir ki Twitter, bu canlı yayınları kullanıcı olmayanlara da izleme hakkı sundu.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...