Twitter son zamanlarda kötüye kullanımı engelleyecek

Twitter kötüye kullanımı engellemekte kararlı 

Twitter son zamanlarda kötüye kullanımı engelleyecek önlemlerini arttırıyor. Tacizkar hesapların takipçisi olmayanlara görünmez hale getirilmesinden sonra microblogging sitesi engellediğiniz ya da susturduğunuz kişilerce başlatılmış olan konuşmalara verilen cevaplarla ilgili olarak bilgilendirilmeyeceğinizi bildirdi.

O hesaplardan alacağınız yegane bildirimler, üst üste @mention’lanmış olsanız dahi yalnızca sizin bizatihi takibini yaptığınız kişilerden olacak. Twitter’ın ‘Güvenlik’ hesabı yeni özelliği platformda duyurarak bu kararın, güvenlik topluluğundan alınan ısrarlı talepler neticesinde alındığını belirtti.

OKU ►  Twitter, Periscope canlı yayınlarını ‘Top Trends’e ekliyor

Twitter geçtiğimiz birkaç hafta süresince web sitesinde şahlanışa geçen kötüye kullanım vakalarıyla ilgili şikayetleri çok daha ciddi bir şekilde ele almaya başladığını gösterdi.

Tacizkar hesapları bir çok kullanıcıya görünmez yapmanın yanında şimdi de tweetlere verilen saldırgan cevapları filtrelemeye başladı.

Twitter mühendislik VP’si Ed Ho, websitesi üzerinde gerçekleşen kötüye kullanımlara dair bir dizi ürün değişikliklerinin hayata geçirileceği sözünü verdi. Firma, online tahrik vakalarını gerçekten ezip geçmek istiyorsa, gelecekte daha fazla değişiklik gerçekleştireceklerini ön görebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here